MagazínMontovaný dom RENE

Ten, kto stavia dom, si veľmi skoro uvedomí, že čas sú peniaze. Rýchla výstavba montovaného domu RENE so sebou prináša nižšie náklady ako je tomu v prípade murované stavby. Vzhľadom na využitie moderných technológií možno montovaný dom využívať do niekoľkých mesiacov od začiatku stavby.

4.10.2017
 
Ten, kto staví dom, si veľmi skoro uvedomí, že čas sú peniaze. Rýchla výstavba montovaného domu RENE so sebou prináša nižšie náklady ako je tomu v prípade murované stavby. Vzhľadom na využitie moderných technológií možno montovaný dom využívať do niekoľkých mesiacov od začiatku stavby.
 

Špecifikácia domu

 
Prízemný montovaný dom RENE je vyrobený zo škandinávskej borovice a jeho vonkajší rozmer je 10x7 čím poskytuje obytnú plochu o rozmere 72m2. Dom je možné dodať s hrúbkou steny 58cm avšak v prípade celoročného obývania je vhodnejšie varianty dvojitých stien, ktoré majú hrúbku 44 + 44cm a je vhodné ich doplniť aj minerálnou fúkanú izoláciou. To zaisťuje vysoký tepelný komfort v akomkoľvek počasí. Strešná krytina domu je asfaltový šindeľ, ktorého farbu si možno vybrať z troch variantov.
 
 
 

Dispozícia domu

 
Po vstupe do domu cez krytú verandu s rozlohou 8m2 vojdete do hlavnej miestnosti o 30m2 s dostatočne veľkým kuchynským kútom. Zo vstupnej chodby možno vojsť aj do kúpeľne s WC o rozlohe 5m2. Z hlavnej obytnej miestnosti je vstup do troch izieb. Z ktorých najmenší má 6m2, stredné 8m2 a najväčší 9m2. Dom má vo dverách aj v izolovaných oknách dvojskla. Dispozícia domu vrátane dverí, okien a priečok, možno na želanie zákazníka pozmeniť.
 
 

Stavebná pripravenosť

 
Aby bol dom maximálne ukotvený je potrebné, aby si zákazník pripravil vhodný podklad. Ideálne je betónová základová doska. Pre dosiahnutie maximálnej bezpečnosti a životnosti domu je potrebné, aby dom stál na úplne stabilnom a pevnom podklade a aby bola základová doska domu v ideálnej vodorovnej rovine.

 

Doprava

 
Dom je dodávaný v paletovom systéme, ako stavebnica. Pre jeho zloženie na požadované miesto musí zákazník zabezpečiť vhodnú príjazdovú cestu pre nákladné auto. Dom si môže zákazník zmontovať svojpomocne, ale je tiež možné objednať si montáž domu spolu s jeho objednávkou. Montáž vykonávajú výhradne naši školení zamestnanci, ktorí majú s montážami domov hlboké skúsenosti, čo významne ovplyvní životnosť stavby domu.