MagazínOhrady pre psov: čo ste o nich nevedeli?

Mnoho ľudí si myslí, že umiestniť psy do ohrady pre psov, je týranie. My vám tento mýtus vyvrátime.

Mnoho ľudí si myslí, že umiestniť psy do kotca pre psov je týranie. My vám tento mýtus vyvrátime.
 

 

Prečo sú koterce pre psov dôležité?

Máte psa na záhrade, ktorý je cez deň v búde a myslíte si, že koterce pre psov sú zbytočné? Mýlite sa. Váš štvornohý priateľ koterec potrebuje. Podobne ako búda pre psa sa z neho stane obytným priestorom vášho psieho miláčika, ktorý bude bez problémov využívať v čase, keď nemôže byť pustený na voľno po záhrade.
 
Ohrady pre psov sú skvelým riešením napríklad vo chvíli, keď sekáte záhradu alebo napúšťate bazén, prípadne, keď si vonku hrajú deti bez dozoru. Nezabudnite však, že do koterca nesmiete psa zatvárať za trest. Naopak má byť možností, kde zatvorte psa, keď prídu remeselníci či iná návšteva. Nie každý si zvykne na to, že okolo neho pobehuje cudzí pes.
 
Hoci zatvorte psa v koterci, nezabudnite s ním tráviť čo najviac času, maznať sa s ním. Pes musí mať tiež dostatočný pohyb a výcvik. Jedine tak váš pes nebude mať pocit, že ho zatvorením do koterca trestáte.
 

Čo musí koterce pre psov spĺňať?

Veľkosť koterce pre psov vyberajte podľa toho, ako veľkého psa doma máte. Rovnako je potrebné, aby bol dostatočne priestranný, aby sa v ňom pes mohol pretiahnuť a ľahnúť si bez problémov aj vstať. V koterci by tiež mala byť búda, miska s vodou a žrádlom. Strecha ochráni psa pred slnkom i snehom.
 
Koterec umiestnite na príjemné a kľudné miesto, s výhľadom na dvere domu. Taktiež berte ohľad na susedov, nedávajte im koterec pod okná detskej izby. Koterec by nemal byť pri chodníku, kde bude pes neustále štekať na ľudí.