MagazínOprava betónovej podlahy v garáži

Chcete mať istotu, že do svojej garáže pohodlne zájdete a vozidlu nehrozí akýkoľvek problém? Oprava betónovej podlahy v garáži je možnosťou, ako to docieliť jednoducho, ale aj lacno.

Chcete mať istotu, že do svojej garáže pohodlne zájdete a vozidlu nehrozí akýkoľvek problém? Oprava betónovej podlahy v garáži je možnosťou, ako to docieliť jednoducho, ale aj lacno.


Sú to predovšetkým rôzne diery, do ktorých môže zapadnúť koleso vášho vozidla alebo priehlbiny, kde sa drží voda. Môžu sa objaviť aj nebezpečné praskliny, betón sa môže začať drobiť ... To všetko sú prípady, keď je oprava betónovej podlahy v garáži nutnosťou.


Oprava betónovej podlahy v garáži svojpomocne

Možností je niekoľko. Prvou je použitie samonivelačné stierky. Ide o postup, kedy je dôležité podlahu najprv dobre zbrúsiť a následne na ňu rovnomerne naliať špeciálnu zmes, ktorá sa postará o opravu existujúcich chýb, tak aj o to, že bude podlaha garáže dokonale rovná. Táto cesta je pre začiatočníkov jednou z najjednoduchších.

Druhým možným riešením, ak sa do opravy púšťame svojpomocne, je využitie epoxidového tmelu. Tu je nutné vybrúsiť len miesta poškodené, kam sa následne tmel naleje a zrovná do roviny. Tento postup je využívaný hlavne u menších, teda lokálnych vád, ktoré sa na podlahe garáže objaví. Pre jej celú renováciu nie je ideálny.

Oslovenie špecializovanej firmy

V prípade, že sa nehodláte púšťať do opravy podlahy garáže svojpomocne, je najlepším krokom prenechať všetko na profesionáloch. Celá oprava tak môže byť časovo menej náročná, ale na druhú stranu je nevyhnutné počítať s vyššími nákladmi na realizáciu. Osloviť firmu je preto vhodné skôr u náročnejších opráv, kde vyššie spomínané postupy nepomôžu. V takýchto prípadoch sa spravidla nerobí lokálne opravy, ale je kompletne nahradená celá betónová vrstva. Odborníci tiež sami dokážu navrhnúť najvhodnejší postup.