MagazínOšetrenie betónové podlahy v garáži

Zvažujeme obstaranie garáže? Alebo už garáž máme a potrebujeme ošetriť spevnenú plochu v garáži, z ktorej sa nadmerne práši?

3.4.2017

Zvažujeme obstaranie garáže? Alebo už garáž máme a potrebujeme ošetriť spevnenú plochu v garáži, z ktorej sa nadmerne práši?
 

 

Starostlivosť o podlahu v garáži

Keď kupujeme novú garáž, je potrebné myslieť aj na to, na aké spevnenej ploche bude naša vozidlo stáť a od začiatku túto plochu zaistiť proti praskaniu a nadmernej prašnosti. Tento efekt možno docieliť pomocou špeciálnych prípravkov na betón. Ak však už garáž máme a túto problematiku sme pri jej stavbe okradli, aj v týchto prípadoch sa pomocou špeciálnych prípravkov dá docieliť nápravy.

 

Ako natrieť betónovú podlahu v garáži

Ak garáž ešte len kupujeme, sme ušetrenie náročného vypratanie garáže a stačí len počkať, až betónový základ dostatočne vyzreje. V každom prípade musíme betónový povrch dokonale očistiť, nerovnosti zbrúsiť, treba oceľovou kefou, a celý priestor dokonale umést.
 

Postup pri natieraní plochy

Nanesieme prvý základný náter. Ten vykonávame veľmi nariedenou farbou na betón. Základný náter vytvorí ochrannú vrstvu betónu, tým, že sa ako veľmi riedky dostane sa do všetkých skulinek a štruktúru betónu spevní a obmedzí jeho nasiakavosť. Po perfektnom zaschnutí prvého náteru, pokračujeme druhým náterom, ktorý je už bežne zriedený. Už druhý náter poskytne podlahe v garáži perfektnú ochranu.
 

Tip:

Pokiaľ na podlahu v garáži kladieme naozaj vysoké nároky, je možné zvoliť k náteru betónu epoxidovú dvojzložkovú farbu, ktorá je priamo určená na minerálne povrchy. Tieto farby sa aplikujú buď ako liate podlahoviny alebo sa natierajú valčekom. Epoxidové nátery sú potom vysoko odolné proti mechanickému aj chemickému poškodeniu, avšak horšie odolávajú poveternostným vplyvom.