MagazínPergola stavebnica

Postaviť si u svojho domu originálny prístrešok je stále ľahšie. Ideálnym riešením je pergola stavebnica, ktorá uspokojí potreby aj náročnejších užívateľov.

Postaviť si u svojho domu originálny prístrešok je stále ľahšie. Ideálnym riešením je pergola stavebnica, ktorá uspokojí potreby aj náročnejších užívateľov.

 

Ide o riešenie, kedy je možné v rámci jednej dodávky získať všetko potrebné, čo súvisí so samotnou stavbou pergoly. A to svojpomocne, aby to zvládol aj zručný amatér. Zatiaľ čo klasické pergoly sú obvykle stavané z dreva v podobe trámov, pergola stavebnica je unikátna v tom, že jej konštrukcia využíva hliník. Ten je kombinovaný s polykarbonátom či lexanom, čo sú materiály, ktoré sú určené na zastrešenie celej tejto jednoduchej stavby, ktora je ale stále pevná.

Kedy a kam sa hodí?

Ide o variant, ktorý nadchne predovšetkým tých, ktorí si túžia postaviť jednoduchú, lacnú a pergolu skôr menších rozmerov, napríklad u svojho rodinného domu alebo záhradnej chatky. Je správnou voľbou pre zaistenie pohodlného zastrešenia, ktoré je možné v budúcnosti využívať napríklad ako:

  • Priestor pre relaxáciu
  • Miesto pre stretávanie s priateľmi
  • Oblasť určenú pre letné stolovanie


Možné varianty rozšírenia sú hitom

Ako a kedy pergola stavebnica slúži primárne, to je viac než jasné. Na čo však nezabúdať, to sú aj možnosti budúceho rozšírenia, alebo zmeny použitia. Vďaka kompatibilite s inými zostavami je možnosť budúceho spájania tak, že vznikne oveľa väčší a variabilnejší priestor. Rovnako tak možno daný typ pergoly využiť aj alternatívne, napríklad vo forme praktického prístrešku, pod ktorým je možné mať po celý rok ukrytý napríklad automobil alebo motocykel. Obidvoje bude chránené pred rozmarmi počasia.