MagazínPlachtové haly a ich výhody

Haly dnes nemusí byť len klasického prevedení, z bežných stavebných materiálov. Veľkú obľubu majú aj plachtové haly. Aké majú výhody?

Haly dnes nemusí byť len klasického prevedení, z bežných stavebných materiálov. Veľkú obľubu majú aj plachtové haly. Aké majú výhody?

Čo je to vlastne plachtová hala? Jedná sa o priestor zvolenej veľkosti, ktorý ponúkne plnohodnotné využitie, ako klasické riešenie. Plachtové haly sa ale líšia tým, že sú vyrobené z dvoch hlavných materiálov. Je to najčastejšie kovová konštrukcia, na ktorú je následne umiestnená pevná plachta. Prečítajte si, v čom plachtové haly vynikajú?

Plachtové haly sú lacné

Začnime tým najdôležitejším, cenou. Plachtové haly sú výrazne lacnejšie. Kto teda potrebuje halu a zároveň chce investovať chytro, pre toho je táto možnosť naozaj tou ideálne.

Lákadlom je aj rýchla stavba

Rovnako stavba plachtové haly je výrazne rýchlejší, v závislosti na rozmeroch sa jedná o hodiny či obyčajné dni. Sú teda prakticky okamžite pripravené na použitie. Dôvodom je šikovne riešená montovaná konštrukcia, ktorá rovnako tak umožňuje rýchlu demontáž a uskladnenie či následný presun haly na iné miesto, kde môže slúžiť k úplne inému účelu. Samotná stavba - či skôr montáž - potom obnáša v podstate iba:
  • Prípravu plochy pre stavbu
  • Montáž konštrukcie haly
  • upevnenie plachty


Poteší tiež kvalita

Plachtové haly sú zároveň odolné, vyrobené z kvalitných materiálov s dlhou životnosťou, odolávajúcich pôsobeniu klimatických vplyvov. Modely hál osvedčených značiek tak majú plachtu so zvýšenou pevnosťou či účinným UV filtrom, ktorý môže byť napr. Pri skladovaní produktov citlivejších na teplo a svetlo kľúčové...

Široký výber a multifunkčné využitie

Plachtové haly sú samozrejme k dispozícii v celej rade rozmerov a typových prevedení - s úžitkovou plochou od púhych pár desiatok až po stovky metrov. Menšie plachtová hala tak môže poslúžiť ako sklad sena krmív, prístrešie pre stádo hospodárskych zvierat, priestor pre úschovu poľnohospodárskej techniky alebo priestranná garáž a podobne. Prípadne športoviská.

Taktiež sú k dostaniu v mnohých farbách, prípadne si môžete zvoliť tiež gramáž samotnej plachty tak, aby čo najviac zodpovedala vašim potrebám a účely, na ktoré bude priestor plachtové haly využívané.