MagazínPodľa čoho vybrať prístrešok pre karavan

Milujete cestovanie a práve karavan je voľbou, na ktorú nedáte dopustiť? Nezabúdajte na jeho ochranu a kúpte si prístrešok pre karavan. Ako ho vybrať?

Milujete cestovanie a práve karavan je voľbou, na ktorú nedáte dopustiť? Nezabúdajte na jeho ochranu a kúpte si prístrešok pre karavan. Ako ho vybrať?

Garážovanie a ochrana automobilu je pre mnoho ľudí úplnou samozrejmosťou. Ak aj pre vás samotných, nemali by ste zabúdať na to, že nielen osobný automobil je potrebné ochrániť. Ak ste vášniví cestovatelia a máte vlastné karavan či uvažujete nad jeho obstaraním, nezabudnite tiež na prístrešok pre karavan. Máme pre vás pár tipov, ako sa medzi prístrešky pre karavany vyznať, respektíve podľa čoho by ste mali vyberať ten váš.

Prístrešky pre karavany vyberajte hlavne podľa veľkosti

Kľúčovým faktorom je práve veľkosť, prístrešok by mal byť prinajmenšom primeraný veľkosti samotného karavanu, ideálne je ale zaobstarať o niečo väčší, čím si uľahčíte vjazd, parkovanie, pohyb okolo karavanu. A v prípade neskoršieho obstaranie väčšieho karavanu nemusíte opäť riešiť kúpy nového prístrešku. Kúpa napríklad širšieho prístrešku vám potom môže slúžiť súčasne na parkovanie karavanu a osobného automobilu zároveň.


Aký materiál?

Dôležité je samozrejme to, aby bol pevný, odolný voči klimatickým vplyvom, vyžadoval nulovú alebo minimálnu údržbu a zároveň poskytoval prístrešku dlhú životnosť. Na výber teda máte tak medzi hliníkovými, tak i drevenými prístrešky pre karavan. Prípadne plachtovou variantu.

Okrem materiálu konštrukcie by ste potom mali venovať pozornosť materiálu strešnej krytiny, ktorý by mal zaparkovaný karavan spoľahlivo ochrániť pred krupobitím, UV žiarením (prehrievaním interiéru), a samozrejme by mal bez problému odolať čo najväčšie snehové záťaži. Najlepším riešením je v tomto prípade polykarbonát / lexan.

Nezabudnite tiež na cenu

Ak potrebujete prístrešok pre karavan v čo najkratšom čase a za dostupnú cenu, zvážte zaobstarať takzvaný hotový prístrešok pre karavan, teda riešenie, ktoré dostanete v demontovanom stave a sami si ho zmontujete, prípadne zveríte montáž firme, oproti riešenia na mieru je totiž spravidla výrazne lacnejšie . K dispozícii sú bežne v rôznych rozmeroch, ale aj dizajnových prevedení, takže si ľahko vyberiete presne taký, aký potrebujete.