MagazínPostavte garáž ľahko, rýchlo a účelne!

Stavba garáže nie je nijako zložitá, ale aj tak sa ľudia dopúšťajú celého radu chýb, ktoré sa nedajú vziať späť.

Stavba garáže nie je nijako zložitá, ale aj tak sa ľudia dopúšťajú celého radu chýb, ktoré sa nedajú vziať späť.

 

Vyberte ten správny typ garáže

Potrebujete garáž? Zvoľte si, či chcete drevenú, betónovú, plechovú alebo si necháte postaviť garáž na kľúč. Materiál vyberajte podľa toho, ako dlho chceme garáž využívať a pre aký automobil. Pre starú ojazdené auto stačí drevená či plechová garáž do ktorej neprší a nesneží.

Jednoduchá drevená garáž sa hodí pre tých, ktorí ju chcú využívať skutočne len ako ochranu vozidla pred počasím a vandalmi.

Plechová garáž sa hodí pre ukrytie vozidla, náhradných dielov či nepotrebných vecí. Možno ju bez problémov zabezpečiť proti krádežiam. Výhodou je nízka obstarávacia cena a jednoduchá údržba.

Murovaná garáž je bezpečná a skutočne multifunkčná. Jej stavba môže trvať niekoľko týždňov, mesiacov i rokov. Ak sa nechcete so stavbou trápiť, využite stavbu garáže na kľúč. Ďalším variantom sú betónové garáže, ktoré zmontujete za pár hodín.


Dôležitá je veľkosť

Pri garážach záleží na veľkosti. Čím väčšia garáž chcete, tým viac musíte do nej investovať. U stavby murované garáže je potrebné počítať s úložným priestorom a voľným miestom, aby sa dalo okolo vozidla prechádzať. V garáži je vhodné mať zabudovanú elektrinu, nie je potreba investovať do vybudovania vody.

Trend menom dvojgaráž

V západných štátoch či v USA patrí medzi trend mať u svojho domu dvojgaráž. Ak máte v domácnosti dve vozidlá, tiež ho oceníte.

Na stavbu garáže je potrebné mať stavebné povolenie alebo aspoň ohlásenie stavby. U garáží do 25 m2 vám postačí ohlásenie na príslušnom stavebnom úrade.