MagazínPrečo a kedy si zaobstarať strešné svetlíky

Bývate priamo pod strechou a premýšľate nad tým, že si zaobstaráte strešné svetlíky? Pozrite sa s nami na to, kedy je dobré si svetlíky zaobstarať. A z akého dôvodu.

Bývate priamo pod strechou a premýšľate nad tým, že si zaobstaráte strešné svetlíky? Pozrite sa s nami na to, kedy je dobré si svetlíky zaobstarať. A z akého dôvodu.

Čo je to vlastne svetlík? Ten si môžeme charakterizovať v podstate ako okno umiestnené v oblasti strechy. Proti klasickým strešným oknám sa ale líšia svojím prevedením i možnosťami. Napríklad tým, že je možné inštalovať je tiež do plochých striech. Ďalej nezabúdajme ani na široký sortiment, kam sa môžu radiť svetlíky:
  • na diaľkové ovládanie
  • manuálne ovládané
  • neotvárateľné varianty


Kúpte si strešné svetlíky a získajte toľko potrebné svetlo

Ak bývate alebo pracujete v priestoroch hneď pod strechou, môže to mať za následok to, že sa do vnútra miestnosti nedostanete toľko denného svetla, ako ste si pôvodne mysleli. Veľakrát ste odkázaní len na to umelé. Pokiaľ si zaobstaráte strešné svetlíky, možno tento problém jednoducho vyriešiť. Keďže sa jedná o riešenie vykonanej z číreho materiálu, razom svoj vnútorný priestor osvetlíte oveľa viac. A to denným svetlom, ktoré je pre ľudské oči zdravšie, rovnako ako je pre ľudské oči tiež oveľa príjemnejšie.

Kúpiť si ich možno do každej miestnosti

Dá sa povedať, že jediné, čo hrá úlohu, je len vaša strecha. Moderné sortiment a skúsené firmy však dokážu ponúknuť riešenie, ktoré je možné realizovať v podstate kdekoľvek. Vďaka tomu možno povedať, že strešné svetlíky môžete využiť pre dostaniu svetla prakticky do akejkoľvek miestnosti. Od pracovne, kuchyne a obývacej izby až po toaletu...

Užívajte si čerstvého vzduchu

Aj ten je dôležitý, pretože prispieva k nášmu zdraviu a kvalite nášho života. Strešné svetlíky sú preto ideálnym riešením, ako prispieť k prirodzenému vetranie. V rámci obývacích izieb a iných miestností v rámci klasického prístupu čerstvého vzduchu. U kuchýň môže prísť vhod aj to, že otvoreným svetlíkom môže jednoducho unikať ako prebytočné teplo z varenia, tak aj rôzne pachy, alebo vodnej pary. A keďže všetko stúpa nahor, bude všetko odchádzať tou najprirodzenejšou cestou.

Kvalitné prevedenie je samozrejmosťou

Obávať sa netreba ani samotného prevedenia. U svetlíkov osvedčených značiek poteší treba izolačné sklo, ktoré nijako neznižuje celkové zateplenie strechy a celej miestnosti. Vďaka použitiu kvalitných materiál potom strešný svetlík odolá aj vysokému nánosu snehu, rovnako ako silnému dažďu a krupobitiu. A na výber je samozrejme z rady rozmerov a konštrukčných variantov.