MagazínPrečo si na záhrade postaviť ľahkú hliníkovú pergolu?

Radi by ste si inštalovali na záhrade pergolu, ale chceli by ste nejaký ľahký jednoduchý objekt, žiadne ťažkopádne monštrum? Hliníkové pergoly vám toto želanie dozaista spĺňa. Je len na vás, akú si vyberiete.

20.2.2018

Zaobíde sa bez kotvenia


V súčasnosti je v architektúre trendom jednoduchosť, elegancia, minimalizmus. Žiadne zložitosti. Čím jednoduchšia konštrukcia, tým lepšie. Hliníkové pergoly splní aj takto náročné požiadavky. Ich veľkou výhodou je napríklad skutočnosť, že nepotrebujú žiadne kotvenie do obvodového muriva. Zaobídu sa bez neho, čo podstatne zjednodušuje situáciu pri ich stavbe.
 

hliníková pergolaZakrytie terasy aj vchodová strieška


K čomu všetkému sa vlastne pergoly z hliníka hodí? Predovšetkým je potrebné zdôrazniť, že sa hodí úplne k čomukoľvek. Môžete ich využiť pokojne na zastrešenie balkóna alebo napríklad terasy, ďalej tiež predzáhradky v reštaurácii, ale rovnako dobre dokážu vytvoriť optický predel v záhrade, napríklad na úžitkovú a okrasnú časť. Zároveň ale môžu poslúžiť aj ako atypická veľká XXL vchodová strieška určená na zakrytie celej vstupnej cesty od bránky až k domu.

Romantické zákutie uprostred kvetín


Zároveň sa tieto záhradné pergoly skvele odplatu aj ako prístrešok pre automobil. Asi máloktorá stavba na vašej záhrade je tak multifunkčný ako pergola. Ponúka skutočne veľmi široké uplatnenie, dokáže sa premeniť aj romantické zákutie v susedstve kvetín a záplavy zelených rastlín. Skvele ladí hlavne k moderným rodinným domom a vilkám, svojím jednoduchým dizajnom je výborne doplní.
 
Videoprezentácia ponuky hliníkových pergol
 


Istota dlhej životnosti


Ďalším dôvodom, prečo by na vašej záhrade mala stať práve hliníková pergola, je skutočnosť, že nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu. Ošetruje sa práškovou úpravou a vďaka tomu tu nemá korózie vôbec žiadnu šancu. Nie je potrebné sa zaoberať žiadnou údržbou. Aj po rokoch bude pergola stále vyzerať skvelo. Máte istotu dlhej životnosti.

Prezrite viac z kategórie: Pergoly