MagazínPrečo si zaobstarať pergolu k domu

Túžite po kúsku miesta, kde môžete príjemne stráviť čas s knižkou v ruke alebo priateľmi? Tam, kde to len trochu ide, počítajú ľudia s vybudovaním terasy už pri samotnej stavbe domu či jeho rekonštrukciu. Aby takáto terasa spĺňala všetky podmienky pre pohodlné trávenie voľného času od jari až do jesene, nesmieme zabudnúť ani na jej zastrešenie. Najlepšou voľbou sú pergoly, ktoré vás ochránia pred slnkom i dažďom.

Túžite po kúsku miesta, kde môžete príjemne stráviť čas s knižkou v ruke alebo priateľmi? Tam, kde to len trochu ide, počítajú ľudia s vybudovaním terasy už pri samotnej stavbe domu či jeho rekonštrukciu. Aby takáto terasa spĺňala všetky podmienky pre pohodlné trávenie voľného času od jari až do jesene, nesmieme zabudnúť ani na jej zastrešenie. Najlepšou voľbou sú pergoly, ktoré vás ochránia pred slnkom a dažďom.


Hliníkové pergoly sú správna voľba

Pergoly sú na trhu dostať z dreva alebo z hliníka. Hliníkové pergoly spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky užívateľov a navyše skvele vyzerajú.
 
Hliníkové pergoly ponúka tieto výhody:
 
  • dlhá životnosť
  • perfektný vzhľad
  • jednoduchá montáž
  • nenáročná údržba
  • minimálne nároky na starostlivosť
 

Pre tých, ktorí majú radi variabilitu

Pergoly možno umiestniť prakticky kamkoľvek. Záhradné pergoly ľahko vybavíte záhradným nábytkom či lavičkami. Pergoly možno použiť ako voľne stojace stavby aj konštrukcie priliehajúcej k stene domu. Vďaka širokému sortimentu si možno vybrať vhodný typ k modernej novostavbe aj historickej budove.
 
Najdôležitejšou súčasťou pergoly je strecha. Možno si vybrať z troch možností jej riešenia:
 
Hliníkové lamely - majú zaujímavý dizajn, výbornú funkčnosť. Možno ich podľa potreby naklápať či úplne uzavrieť a perfektne vás tak ochráni pred slnkom aj dažďom.
 
Baldachýn - je veľmi obľúbený, možno úplne stiahnuť mimo plochu konštrukcie.
špeciálna rolety - látka je vypnutá medzi dvoma lištami, strecha je navíjaná na trubku do boxu z hliníka. Maximálne elegantný vzhľad vás nadchne.
 
Za pomoci pergoly môžete zakryť balkón, záhradný altánok aj terasu. Môžete vďaka nej vytvoriť príjemný priestor aj pre chladnejšie dni.