MagazínPrečo si zaobstarať saunu

Domáce sauny sa práve teraz tešia veľkej obľube. Uvažujete nad tým, že by sa domáci sauna hodila aj vám, a zaujíma vás, čím všetkým je prospešná?


Domáce sauny sa práve teraz tešia veľkej obľube. Uvažujete nad tým, že by sa domáci sauna hodila aj vám, a zaujíma vás, čím všetkým je prospešná?

 

 

Domáca sauna je skvelá pre vaše svaly


Čo sa v saune deje? Vaše telo je vystavované vysokým teplotám, zahrieva sa. Zahrievajú sa aj vaše svaly, ktoré tak dokonale zregenerujú. Nielen domáci sauna tak napomôže odstránenie momentálnej, ale aj dlhodobé svalové bolesti.

Domáce sauny sú skvelá voľba pre vašu pokožku

Teplé prostredie sauny napomáha prirodzenému čistenie pokožky, jeho vplyvom sa totiž otvárajú póry, ale tiež dochádza k zvýšenému poteniu, prostredníctvom ktorého sa z nej odplavia rad škodlivín. Naviac pomôžu s odstránením niektorých zdravotných problémov, ako sú ekzémy, najrôznejšie vyrážky, ale aj akné. Pravidelné saunovanie pleti skrátka svedčí.

Zlepšite svoju imunitu

Aj na tú má sauna veľmi unikátny vplyv. Je to dané nielen tým, že sme pri jej pobyte vystavovaní vyšším teplotám, vďaka ktorým môže byť z nášho tela vyplavované všetko škodlivé. Po pobyte v saune nasleduje fáza prudkého ochladenia, ktorá ide ruka v ruke s dnes toľko odporúčaným otužovaním. A práve kombinácia oboch týchto častí procesu saunovania má na imunitný systém pozitívny vplyv. Vo výsledku tak domáce sauna môže fungovať ako účinná prevencia proti nachladnutiu.

Dôvody, prečo si domáce sauny zaobstarať, máme zmapované. Pozrime sa teraz aj na to, aké domáce sauny sú na trhu k dostaniu.

Fínské sauny sú základ

Jedná sa o klasické obľúbené prevedení, v ktorom dochádza nielen k ohrievaniu vzduchu, ale tiež tu môžeme postupne zvyšovať vlhkosť pomocou vodných pár. Pobyt vo fínskej saune je spravidla veľmi príjemný i nováčikom. Výhodou je tiež možnosť umiestniť ju doslova kdekoľvek v interiéri.


Hitom poslednej doby sú infrasauny

Tie majú oproti fínskej saune hneď niekoľko zaujímavých výhod. Primárne rýchlejšie dosiahnu potrebnej teploty, čo znamená o niečo nižšie prevádzkové náklady. Ďalej ale ponúknu príjemné suché teplo. Výhodou je aj široký výber prevedení a kompaktných rozmerov, takže s umiestnením infrasauny nebýva problém ani v bežnom byte.

Chcete sa saunovať vonku?

Zaobstaranie vonkajšie sauny je ideálnou voľbou vo chvíli, keď vo svojom dome či byte nemáte dostatok priestoru. Vonkajšia sauna navyše celý priestor záhrady ozvláštnia a dodá mu nový rozmer. Naviac potom máte ideálnu možnosť vliezť priamo zo sauny pod záhradnej sprchu či rovno skočiť do bazéna.