MagazínPredstavujeme solárne záhradné stavby

Potenciál záhradných stavieb na solárne využitie je ohromný. Jedná sa o izolované stavby, ktoré ponúknu zastrešenie v ideálnej ploche a sklone. Navyše ich môžete orientovať na správnu svetovú stranu a maximálne využiť silu slnečných lúčov. Poďme si predstaviť jednotlivé typy stavieb.

Záhradné stavby vytvárajú úplne nový priestor, kam je možné umiestniť fotovoltaické panely. Môžu tak nahradiť strechy rodinných domov či miesta na trávnatých lúkach. Budúcnosťou nie sú iba pergoly na súkromných záhradách ale aj prístrešky vo verejnom priestore.

Solárne pergoly

Hliníková konštrukcia a zastrešenie z bezpečnostného skla. Tento základ našej pergoly sme doplnili o fotovoltické panely. Tie sme úplne integrovali do zastrešenia. Elegantné prevedenie uvíta každý milovník moderného designu.

Pergolu je možné umiestniť na akékoľvek miesto na záhrade. Možno ju nechať voľne stojacu alebo ju prikotviť k stene domu. Vďaka tomu je možné vychytať orientáciu na južnú stranu, kde má slniečko najväčšiu silu. Panely pritom môžu slúžiť aj aké tienenie. Za horúcich dní môže byť posedenie pod pergolou oveľa príjemnejšie.

Solárne zimné záhrady

Zimné záhrady sú veľmi podobné ako solárne pergoly. Hliníkovú konštrukciu sme navyše obohatili o bočné presklené steny. Tie priestor úplne uzatvárajú a vy získate novú miestnosť v domácnosti. Pri výbere solárnych panelov máte viac možností. Varianty sa líšia veľkosťou jednotlivých článkov. Záleží, aký výkon chcete dosiahnuť, prípadne po akej miere transparentnosti túžite.

Celý fotovoltaický systém sme doplnili o výkonnú batériu, do ktorej je možné ukladať vyrobenú elektrinu. Zároveň môžete zvoliť ostrovný systém či pripojenie k distribučnej sieti. Prvý variant ponúkne absolútnu nezávislosť. Pri realizácii nepotrebujete súhlas prevádzkovateľa distribučného systému. Vyrobená elektrina následne slúži iba vám. Ide o ideálne riešenie na miesta, kde nie je prívod energie. Pri pripojení k distribučnej sieti získavate výhodu následného prepredaja vyrobenej elektriny. Ide o častejšie prevedenie.

Solárne prístrešky

Hliníkové prístrešky majú ohromný potenciál využitia vo verejnom sektore. Môžu to byť prístrešky pre autá na parkoviskách obchodných domov, kryté státie na bicykle či autobusové zastávky. Tieto stavby môžu nahradiť fotovoltaické panely na lúkach a držať výrobu elektriny iba v mestách.

V ponuke nájdete solárne prístrešky pre auto, ktoré sú ideálne pred váš dom. Chráňte svoj automobil pred nebezpečným počasím a zároveň využite zastrešenie na výrobu elektriny. Solárne panely fungujú ako tienenie a vy sa nemusíte báť vyblednutého laku či prehriateho interiéru vozidla.

Riešenie na mieru či typizovaný variant

Všetky hliníkové konštrukcie sú značky Hobbytec. Vlastná výroba umožňuje vytvoriť variant úplne na mieru. Rozmery a farebný odtieň sú dielom fantázie zákazníka. Konštrukciu vyrábame z najkvalitnejšieho hliníkového materiálu, ktorého povrch bol špeciálne ošetrený, aby nepodliehal korózii.

Na výplň zastrešenia používame dvojité certifikované bezpečnostné sklo (hrúbka 2 mm) bez rámu. Materiál a konštrukcia odolá náporu vetra až 2400 pa a snehovej pokrývke o sile 5400 pa. Celkovo zvládne zaťaženie až 450 kg/m².

Pre každého sme pripravili aj typizovanú ponuku produktov v najpredávanejších rozmeroch. Na výber máte z pergol, zimných záhrad a prístreškov pre auto.