MagazínPrístrešok pre auto ako úschovňa dreva

Palivové drevo na zimu musí mať maximálne suché. Vlhkosť sa toleruje maximálne 20%. Plesne a parazity nesmie mať najmenší šancu. Jedine tak sa dá udržať rodinný oheň po celú zimu. Pre uskladnenie polien však nemusíte budovať špeciálne miesto, bohato si tak vystačíte s prístreškom pre auto.

Drevo je nestarnúca klasikou pri vykurovaní, zároveň sa jedná o ten najlacnejší spôsob. Investície do prístrešku sa tak ponúka, navyše ak vás poteší svojou dvojaký službou. Verzia pre auto vám tak po zvyšok časti roka môže pomôcť ochrániť vaše vozidlo pred nepriazňou počasia ako dážď alebo silný vietor.

Kam prístrešok umiestniť?

Prístrešok pre auto môže byť voľne stojace alebo kotvený na stenu domu či garáže. Všeobecne sa odporúča, aby stavba stála blízko vášmu obydlia, predovšetkým v zime je nutné k nemu zachovať dobrý prístup. Aký typ prístrešku si zvolíte závisí čisto na vašom uvážení. Prevedenie sa ponúka mnoho, rovnako ako materiálu, z ktorého je vyrobený.
 

 
Hliníková varianta je stále populárnejšie a jej varibalita nám dovolí zvoliť riešenie presne na mieru našim poždavkům. Navyše je veľmi ľahké prístrešok zložiť, čo je možné aj svojpomocne. Proces pritom trvá iba niekoľko hodín. Celá stavba sa dá kedykoľvek premiestniť na iné miesto.

A rada na záver

V každom prípade vždy možné zvoliť prístrešok na drevo. Konštrukcia je prispôsobená svojmu účelu a dokonale chráni uskladnený materiál. Obrovskou výhodou je, že drevo neleží priamo na zemi ale na oceľových vzperách. Tie zaisťujú dobrú stabilitu a optimálne vetranie. ktoré je dôležité pri procese sušenia.