MagazínRider či traktor?

Rozsiahly trávnik na záhrade s kosačkou na trávu pokosíte len s námahou. S riderom či záhradným traktorom to bude úplná hračka.

13.4.2017
 
Rozsiahly trávnik na záhrade s kosačkou na trávu pokosíte len s námahou. S riderom či záhradným traktorom to bude úplná hračka.
 

 

Záhradný traktor

Záhradný traktor sa od ridera líšia svojou veľkosťou a tvarom. Pod kapotou záhradného traktora nájdete dvojvalcový motor umožňujúci vám kosiť s väčšou šírkou záberu od 90 do 120 cm. Žacie ústrojenstvo je zavesené medzi prednými a zadnými kolesami. Pokosená tráva je odhadzovaná do zberného koša.
 

Rider

Rider je oveľa menšia záhradný traktor. Je vhodný pre pozemky o ploche od 1500 do 2000 m2. Má veľmi ľahkú konštrukciu a malé kolesá. Ľahko sa vám s ním budú obchádzať záhony a stromy. Záber kosenia je 80 cm. Prevodovka má tri až päť stupňov. Vodič má pri jazde omnoho lepší výhľad. Na rozdiel od traktora rider najprv trávu pokosí, až potom ju prejde.
 

Rider alebo traktor?

Čím je plocha väčšia a menej členitá, je lepšie mať stroj s väčšou šírkou záberu. Preto zvoľte radšej záhradný traktor. Ak máte na záhrade mnoho stromov, kríkov a záhonov, potom je oveľa lepšie vybrať si rider. Ten zvládne prejsť aj menšími medzerami.
 

Pre vaše pohodlie

Záhradný traktor s dvojvalcovým motorom môže byť vybavený posilňovačom riadenia, výškovo nastaviteľným ergonomickým volantom a anatomicky tvarovaným sedadlom. Taktiež môže mať tempomat, ktorý určí rýchlosť jazdy, bez toho aby ste museli mať neustále nohu na pedáli s plynom. Žacie ústrojenstvo je možné podľa potreby zdvihnúť, zberný kôš by mal mať kapacitu až 600 l. Naplnenie koša vám potom stroj oznámi zvukovým signálom. Trávu môžete dať do kompostéru či použiť na mulčovanie.