MagazínRotačná kosačka: elektrina či benzín?

Najpredávanejšie sú rotačné kosačky. V čom sa líši benzínová od elektrickej?

13.4.2017
 
Najpredávanejšie sú rotačné kosačky. V čom sa líši benzínová od elektrickej?
 

 

Rotačné kosačky

Rotačné kosačky sú vhodné pre údržbu bežných trávnikov a fungujú na princípe rotačných nožov. Vybrať si môžete zo širokého sortimentu kosačiek. V obchodoch nájdete malej kosačky poháňané elektromotorom i profi riešenie s radením rýchlostí a mnohými ďalšími funkciami.
 

Elektrické kosačky

Elektrické kosačky sa hodia len na menšie pozemky sa súvislú trávne plochou, bez zbytočných prekážok. Sú ľahké a veľmi dobre sa s nimi manipuluje. Navyše sú cenovo dostupnejšie a menej hlučnejšie oproti benzínovým kosačkám. Ich údržba je úplne nenáročná. Nevýhodou je obmedzenie v pohybe z dôvodu kábla.
 

Benzínové kosačky

Benzínové rotačné kosačky sa líši podľa vybavenia vlastným pohonom kolies. Kosačka bez pojazdu je vhodná na úplne rovný trávnik medzi záhony, kríkmi a cestičkami v záhrade. Kosačka s pojazdom je vhodná na väčšiu trávnatú plochu. Benzínová kosačka je náročnejší na údržbu, kedy je potrebné starať aj o motor. Lepšie stroje majú tiež štartér, komfortné prvky výbavy. Nevýhodou je hlučnosť a vyššia váha stroja a s tým súvisiace ťažšie manipulácia.
 

Ako si vybrať kosačku?

Pri výbere kosačky je potrebné vziať do úvahy niekoľko parametrov. Najdôležitejšie je veľkosť pozemku. Na veľký pozemok sa svahom sa nehodí elektrická kosačka bez pojazdu. Na malej záhradke nenájdete využitie pre benzínovú kosačku. Dôležitý je tiež výkon motora, šírka záberu, výška kosenia, zadné či bočné odhod trávy, ale tiež je vhodné vybrať kosačku s veľkým zberným košom, kvalitným oceľovým šasi a s vhodnou veľkosťou kolies. U benzínovej kosačky oceníte rýchlostné prevodovku. Tá umožní ľahký smer jazdy.