MagazínRoztomilé maličkosti na záhrade

Súčasná uponáhľaná doba nás núti hľadať rozumné vyváženie, akýsi protipól a ten môže predstavovať oáza pokoja na záhrade, terase, ale napríklad aj na balkóne.

16.6.2017
 
 
Súčasná uponáhľaná doba nás núti hľadať rozumné vyváženie, akýsi protipól a ten môže predstavovať oáza pokoja na záhrade, terase, ale napríklad aj na balkóne.
 
A najmä ženy sa pre dobrý pocit obklopujú najrôznejšími dekoráciami, ktorým muži hovoria zbytočnosti. Chceme nájsť kompromis medzi oboma uhlami pohľadu povedzme, že ide o roztomilé maličkosti.
 

 

Záhradné dekorácie

 
Záhrada, to nie sú len stromy, kríky či kvetiny. Záhrada predstavuje celok, kedy rastliny vkusne dopĺňa záhradný nábytokdrevená pergola, kvetináče, hrantíky, záhradné fontánky, dizajnové osvetlenie a mnohé iné, čo je majiteľom záhrady milé a príjemné na pohľad.
 

Možno si vystačiť s málom

 
Aj keď je na osadený dizajnový kvetináč vyriešené pohľad, veľakrát si možno vystačiť aj so starým rozbitým kvetináčom, ktorý možno umiestniť, trebárs na vrchol skalky a zasadiť do neho vhodnú rastlinu.
 

Voda na záhrade

 
Vodné prvky pristanú každej záhrade, a ak sa nám na záhradu nezmestí záhradné jazierko, alebo máme jednoducho obavu, ako sa o jazierko starať, možno si na záhradu zaobstarať vodnú fontánu. Mnoho dizajnových fontán, možno počas sezóny umiestniť na záhradu, ale aj balkón a mimo sezóny ich môžeme zazimovať v byte, kde dokážu taktiež spríjemniť atmosféru.
 

Záhradný nábytok

 
V prípade záhradného nábytku je dobré myslieť najmä na vhodné polstrovanie a vankúšiky či podsedáky. Ktoré spolu s obrusom na stole a vázou s kvetmi dokážu nudné miesto povýšiť na oázu pohody, kde sa môžeme po celý rok cítiť ako na dovolenke.

 

Úložné boxy

 
Úložné boxy samozrejme neradíme medzi dekorácie. Ale detaily a dekoratívne prvky vyniknú len ťažko, máme ak na záhrade neporiadok. Preto vhodný úložný box uschová všetko, čo je v danej chvíli nepotrebné, avšak kedykoľvek po ruke. Úložné boxy sú vyrábané v mnohých variantoch a môžu poskytnúť až 2000 litrov úložného priestoru pre detské hračky, hojdacia sieť, polstrovanie a mnohé ďalšie maličkosti.