MagazínSkladové kontajnery a ich využitie

Skladové kontajnery ponúka naozaj široké možnosti využitia. Netušíte kam uložiť odpad, stavebný materiál, náradie a ďalšiu techniku? Potrebujete občasné prespanie v blízkosti stavby, všetky svoje potreby ide vyriešiť pomocou skladových kontajnerov.

Skladové kontajnery ponúkajú naozaj široké možnosti využitia. Netušíte kam uložiť odpad, stavebný materiál, náradie a ďalšiu techniku? Potrebujete občasné prespanie v blízkosti stavby, všetky svoje potreby ide vyriešiť pomocou skladových kontajnerov.
 

Čo sú skladové kontajnery?

Skladové kontajnery sú univerzálnym pomocníkom v mnohých oblastiach. Sú veľmi rýchlym a efektívnym riešením na skladovanie tovaru, náradia, stavebného materiálu, najrôznejšieho vybavenie, ktoré nateraz potrebujete niekde skladovať, a pod. Využiť ich môžete napríklad pri odvoze sutiny, stavebného či komunálneho odpadu.

Rovnako je možné možné využiť ako záhradný domček na náradie, záhradnú techniku, hračky pre deti, bicykle a ďalšie nevyhnutné veci z domácnosti.
 
Skladové kontajnery majú dlhú životnosť, pevnú oceľovú konštrukciu a steny z profilovaného plechu. Podlaha je tvorená oceľovým rámom a je pokrytá plechom. Výhodou sú dvojkrídlové vráta, ktoré možno bezpečne uzamknúť. Pre postavenie stavebného kontajnera na váš pozemok nemusíte žiadať o stavebné povolenie.
 

Ďalšie využitie skladových kontajnerov

Skladové kontajnery možné ďalej využiť ako:

  • obytné bunky na stavbách
  • mobilná kancelária
  • ubytovanie
  • prístrešok na bicykle
  • kôlňa
  • chatka
 
Niektoré skladové kontajnery majú tiež okná, dvere, rozvody elektriny, atď. Veľkým hitom posledných rokov je pretváranie kontajnerov na obytné domy. Tu je však lepšie zveriť sa do rúk skúsených architektov.
 

Ako vybrať kontajner?

Dôležité je predovšetkým aký potrebujete rozmer. Môžete si zakúpiť už hotové riešenia alebo riešenia na mieru. V ponuke je celý rad farebných odtieňov podľa vzorkovníka RAL. Je možné vyberať farebný náter tak, aby korešpondoval so záhradou a nenarušoval jej ráz.
 
Tieto veľké kovové debny majú naozaj veľa možností ich využitia. Ak použijete hotové riešenie, môžete ich mať k dispozícii za pár hodín.