MagazínSprchy využijete aj na záhrade

Horúce leto láka na osvieženie. Ak nemáme po ruke bazén, poslúži záhradné sprchy.

Horúce leto láka na osvieženie. Ak nemáme po ruke bazén, poslúži záhradné sprchy.
 

 

Záhradné sprchy sú skvelým pomocníkom

Záhradná sprcha vám poskytne v horúcich dňoch dokonalej osvieženie. Pokiaľ ju umiestnime k bazénu, zabráni tiež na nosenie nečistôt do bazéna. Je len na vás, koľko chcete investovať do nákupu sprchy na záhradu. Na trhu nájdeme ako drahšie, tak lacnejšie modely. Využiť ich môžete aj pri zahradničení, na umytie kolesa, náradia, detských hračiek, ale aj pri sprchovaní psa či mačky.
 

Druhy spŕch na záhradu

Záhradné sprchy si môžete jednoducho vyrobiť sami. Rýchlejšie riešenie však je nákup sprchy. Populárne sú solárne sprchy. K ohrevu vody využívajú slnečné lúče. Na trhu nájdeme jednoduché prenosné modely i pevné varianty, v ktorých tele nájdete zásobník. Klasickou sprchu môžete zaobstarať tiež, však musíte vyriešiť ohrev vody alebo ju napojiť na teplú vodu.
 

Kam sprchu umiestniť?

Než si sprchu zaobstaráte, rozmyslite si jej umiestnenie. Solárna sprcha musí byť umiestnená tam, kde na ňu dopadnú priame slnečné lúče. Prúd vody navyše môžete vytvoriť z vašej starostlivo upravované záhrady močiar. Priestor pre sprchu by mal byť vybetónovaný a s odvodným kanálikom.
 

Ako na údržbu sprchy?

Záhradný sprchu je potreba tiež správne udržiavať. Vodu v zásobníku pravidelne vymieňajte, nemala by byť starší ako tri dni. Pravidelne kontrolujte ventily aj kohútiky, ktoré môže poškodzovať vodný kameň. Na zimu vodu vypustite úplne, sprchu vyčistite, vysušte a uložte zásobník na suchom mieste.