MagazínStarostlivosť o skleník po zbere

Nielen počas letnej sezóny je potrebné venovať skleníku pozornosť. S blížiacou sa zimou je nutné pripraviť skleník na obdobie odpočinku. Kvalitnou starostlivosťou o skleník možno zvýšiť úrodnosť pôdy.

11.9.2017
 
Nielen počas letnej sezóny je potrebné venovať skleníku pozornosť. S blížiacou sa zimou je nutné pripraviť skleník na obdobie odpočinku. Kvalitnou starostlivosťou o skleník možno zvýšiť úrodnosť pôdy.

Skleník Quanso 3x2m
Skleník na jeseň

Z pôdy v skleníku je potrebné odstrániť všetky rastlinné zvyšky. Tie je vhodné vhodiť do záhradného kompostéra. Organické zvyšky v kompostéri aj v chladnom období pracujú v zahrádkářův prospech. Zeminu nahrubo posypeme dusíkatým vápnom, ktoré zapracujeme do pôdy. Vápno pôdu počas zimného odpočinku dostatočne dezinfikuje a zničí choroboplodné zárodky.
 

Starostlivosť o samotný skleník

Nielen starostlivosť o zeminu je v skleníku nutná. Je potrebné očistiť skla i konštrukciu. Pri kvalitných výplniach konštrukcie si vystačíte s mydlovým roztokom. Avšak silne znečistená poškriabaná či dokonca popraskaná sklá predstavujú pre funkčný skleník problém. V takomto prípade je dobré zamyslieť sa nad výmenou výplňou konštrukcie skleníka či nad výmenou celého skleníka.


Prečo nový skleník

Ak už zahradničíte dlho, určite máte svoju zabehnutú rutinu. Avšak aj na záhrady a do skleníkov prichádza pokrok, tomu sa nevyhnete nikde. Vďaka novým materiálom sú na trhu veľmi funkčné polykarbonátové skleníky. Samozrejme, že aj klasický skleník zo skla sa vyrába. Ale aj nové tvary skleníkov rešpektujú nielen vysoké výnosy z úrody, ale aj pohodlie pestovateľov.
 

Oblúkový skleník

V oblúkovom skleníku Quanso sa nevytvára v horúcich letných dňoch toľko nežiaduceho tepla, tým sa vyhneme častému vetraní alebo tienení skleníka. Zvislá spodná stena skleníka dokáže oveľa lepšie využívať slnečnú energiu a skleník sa lepšie a rovnomerne prehrieva. Zaoblený tvar tiež lepšie odráža slnečné lúče. Avšak so zaoblenými tvarmi sa stretávame len u skleníku z polykarbonátu.