MagazínStoličky k počítaču - akú vybrať?

Ak pracujete pri počítači celý deň, potom je dôležité, aby ste si vybrali správnu stoličku. Stolička k počítaču je základom k vášmu úspechu. Ako ju vybrať?

Ak pracujete pri počítači celý deň, potom je dôležité, aby ste si vybrali správnu stoličku. Stolička k počítaču je základom k vášmu úspechu.

 

Ako ju vybrať?

1. nekupujte naslepo

Ak si vyberáte stoličku k počítaču, potom si rozhodne nezaobstarávajte príslušenstvo, ktoré takmer nevyužijete, napríklad opierku hlavy. Tu rozhodne neplatí stoličky k počítaču = čo najzložitejšie model. Drahá stoličky nie vždy spĺňa požiadavky na komfort.
 

2. kožená stolička vám úžitok neprinesie

Tiež ste ako malí snívali o tom, že budete robiť veľkého šéfa v koženej stoličke? Popravde nie je to nič moc. Kožená stoličky k počítaču je výhodná len vo ľahké údržbe. Ak je vonku teplo alebo potrebujete v stoličke sedieť pár hodín, bude to pre vás veľmi nepohodlné.
 

3. stoličku k pocitaci nesmie byť príliš mäkká

Ak idete vyberať stolicky k pocitaci, nedajte na prvý pocit. Po nasadnutí môže byť mäkká stoličky veľmi pohodlná, však pre niekoľko hodinové sedenie denne nie je príliš užitočná. Vyberajte si stoličku s adekvátnou tvrdosťou.
 

4. Dôležitá je pevná konštrukcia

Stolička musí mať stabilnú základňu a veľmi pevnú konštrukciu. Musí do všetkých smerov klásť taký odpor, aby nebolo možné ju prevrátiť. Vyhnete sa tak nežiaducim úrazom vás či ďalších členov rodiny alebo kolegov.
 
Pamätajte tiež na to, že nielen stoličky k počítaču, ale aj správny stôl je dôležitý. Do svojho pracoviska sa nebojte investovať, predovšetkým, keď trávite pri počítači 4 a viac hodín denne. Ergonomická stolička sa prispôsobí vášmu telu, podporuje správne držanie tela a chrbticu nebude toľko zaťažovaná. Po nejakej dobe sedení sa ponaťahujte a prejdite. Rovnako tak dbajte o svoj zrak. Každých 15 minút sa pozrite napríklad z okna, aby si vaše oko uľavilo od monitora.