MagazínSú trampolíny len pre deti?

Z trampolíny majú určite najväčšiu radosť deti, ale skákanie na kvalitné trampolíne určite čoskoro prepadnú aj dospelí.

Z trampolíny majú určite najväčšiu radosť deti, ale skákanie na kvalitné trampolíne určite čoskoro prepadnú aj dospelí.

 

Prečo si zaobstarať trampolínu?

Máte príliš aktívne deti, ktoré neustále poskakujú? Buďte radi a zmierte sa s tým. Deti skrátka poskakovať musí. Neobmedzujte je v ich zdravom vývoji, skôr je vo skákanie ešte viac podporujme. Trampolína bude skvelou zábavou nielen pre deti a aj Vám poskytne dokonalú relaxáciu, hneď dvakrát. Po prvé môžete si zaskákať a tým pretiahnuť a spevniť vlastné telo. Po druhé na trampolíne sa dokážu vaše aktívne deti dostatočne skoro unaviť a aj to má svoje plusy.
 

Blahodarné účinky skokov na trampolíne

Pomocou skokov na trampolíne sa nielen spevní a posilní svaly celého tela, zároveň sa skokanom zlepšuje koordináciu pohybov a pri zložitejších kreáciách sa zlepšuje taktiež koncentrácie. Skákanie na trampolíne predstavuje báječnú zábavu pre všetkých, bez rozdielu veku a vedie k zlepšeniu fyzickej aj psychickej kondície.
 

Ako vybrať tú správnu trampolínu

Ponuka trampolín na slovenskom trhu je veľmi široká. Aby trampolína dobre a bezpečne slúžila, po dlhú dobu, je žiaduce zaobstarať si ju u overených dodávateľov. Kvalitná trampolína by mala byť spracovaná z prvotriednych materiálov, ktoré odolávajú mechanickému a povrchovému poškodeniu. U dobrého predajcu si môžete trampolínu navyše vyskúšať.
 

Príslušenstvo trampolíny

Menšie trampolíny bývajú bez ochrannej siete, tie väčšie už majú dobre uchytenú ochrannú sieť, ktorá bráni kontaktu s robustnými pružinami. Pružiny sú kryté špeciálnym lemom. Ochrannú sieť by sme mali zaobstarať aj do priestoru pod trampolínou, vyhneme sa tak prípadným úrazom detí a domácich zvierat, ktoré zablúdili pod trampolínu. Vhodné je k trampolíne zaobstarať tiež schodíky s protišmykovou úpravou a kryciu plachtu na skákacie plochu.
 

Montáž trampolíny

Trampolíny sú od výrobcu dodávané ako stavebnica, ale s pomocou priloženého návodu nie je ich zloženie nijako náročné. Trampolínu by sme mali postaviť na rovný povrch. Na záhrade môžeme jej stabilitu zvýšiť pomocou kotiev do zeme. V interiéri zvážme dostatok miesta nielen okolo trampolíny, ale aj pri výskoku.