MagazínTieniaca technika, ako sa v nej vyznať

Tieniaca technika je užitočná pre domy, byty, kancelárie, podkrovné priestory, skrátka všade. Stačí si len vybrať, či chcete tieniacu techniku ​​vonkajšie alebo interiérovú.

Tieniaca technika je užitočná pre domy, byty, kancelárie, podkrovné priestory, skrátka všade. Stačí si len vybrať, či chcete tieniacu techniku ​​vonkajšie alebo interiérovú.
 

 

Tieniaca technika pre exteriér a interiér

Exteriér: vonkajšie rolety, vonkajšie žalúzie, rolety, markízy

Tieto prostriedky tieniacej techniky majú výborné tienenie, majú vynikajúce termoregulačné vlastnosti, znižujú hlučnosť z ulice, sťažujú prácu zlodejom.
 

Interiér:žalúzie, rolety, japonské steny, plisé

Sú nielen prostriedky pre tienenie, ale tiež sú príjemným doplnkom interiéru.
Náš tip: Ak skombinujete interiérové ​​aj exteriérové ​​žalúzie, či rolety, získate vyššiu úsporu energií.

 

Parametre pre výber tieniacej techniky

Tieniaca technika sa vyrába predovšetkým z hliníkových profilov, ale aj z dreva. Markízy vyberajte podľa gramáže látky. Markízy na pergoly sa dajú zaťahovať a rozťahovať podľa potreby. Môžete tak tienenie podľa potreby regulovať. Markízy môžete kúpiť kĺbové, kazetové zvislé a výsuvné.
 
Pri výbere tieniacej techniky je dôležité, čo od nej očakávate. Taktiež sú dôležité údaje ako materiál, náročnosť na údržbu, spôsob kotvenia či ovládania. Vonkajšie rolety a žalúzie je možné ovládať pomocou diaľkového ovládania či chytrého telefónu.

 

Vhodne zvolená tieniaca technika je efektívny v zime aj v lete

So správne zvolenou tieniacej technikou sa aj v horúcom lete zaobídete bez klimatizácie. Nezatienené okno prepustí takmer 90% slnečných lúčov, čo má za následok rozohriatie interiéru, blednutiu farieb. Rolety či žalúzie vytvorí v izbe príjemnú klímu. V zime možno slnečnú energiu využiť pre vykurovanie.
 
Tieniaca technika umožňuje nastavenie miery priepustnosti slnečných lúčov, v zime sú skvelou tepelnou izoláciou, pomôžu znížiť náklady na vykurovanie a rovnako chráni okno pred dažďom, snehom alebo vlámaním.
 
Výrobcovia umožní vybrať si tiež žalúzie a rolety do atypických okien, strešné markízy, zatienenie pergol a mnoho ďalšieho. K bazénu či na balkón príde vhod tiež poriadny slnečník.