MagazínTipy ako využiť terasu

Terasa prepája dom a záhradu. Slúži nám na oddych, grilovanie. Pokiaľ ju chceme využívať skutočne naplno, je vhodné ju zastrešiť pomocou posuvného zastrešenia.

Terasa prepája dom a záhradu. Slúži nám na oddych, grilovanie. Pokiaľ ju chceme využívať skutočne naplno, je vhodné ju zastrešiť pomocou posuvného zastrešenia.
 
Vo chvíli, keď je zastrešenie uzatvorené, pôsobí terasa ako zimná záhrada, ktorá chráni pred dažďom aj snehom. Akonáhle sa ortuť teplomera vyšplhá vyššie, je ľahké časť alebo celé zastrešenie odsunúť. Na terasu potom prúdi slniečko aj čerstvý vzduch.
 

 

Tipy na využitie zastrešenej terasy


Domáce wellness a fitness

Na terasu môžete umiestniť rotoped či iný stroj na cvičenie. Vďaka posuvnému zastrešenie môžete na terasu umiestniť tiež vírivku, vírivý bazén alebo napríklad infrasaunu. Dopriať si tak môžete wellness aj doma. Vďaka zastrešenia funguje terasa ako plnohodnotná miestnosť.

 

Letná kuchyňa

Pre rodinu a priateľov môžete usporiadať raňajky či večeru na terase. Vďaka posuvnému zastrešenie ju premeníte v letnej kuchyni. Stačí na terasu umiestniť gril alebo krb. Zastrešenie vás ochráni pred dažďom i nepríjemným hmyzom, najmä počas horúcich letných večerov.

 

Romantické posedenie

S partnerom si môžete zo zastrešenej terasy urobiť miesto pre romantické večere. Zabudované zastrešenie terasy pomôže, aby vás nikto nerušil. Potom už len stačí sviečky či tlmené svetlo a chutná večera či lahodné víno.
 
Terasu vďaka zastrešenia možno používať celý rok. Vybaviť ju môžete toľko obľúbeným paletovým alebo iným záhradným nábytkom, kvetmi, osvetlením. Výhodou posuvného zastrešenia, je jeho jednoduché ovládanie. Voľba spôsobu zastrešenia a typu konštrukcie sa potom odvíja od toho, ako je riešená terasa. Najčastejšie sa na zastrešenie používa lexan, polykarbonát, sklo, ale aj bitumenované tašky, umelé šindle, plech, atď. Posuvné zastrešenie sa skladá z koľajníc, kovové konštrukcie a skla.
 
Na ochranu terasy možno využívať aj markízy, ktoré chránia pred miernym dažďom a slnkom. Oproti presklenému zastrešenie neznižuje riziko prehriatia terasy.