MagazínTipy na vykurovanie pergoly

Usadili ste sa v podvečer pod pergolu a otriasla s vami zima? Ak ešte nemá slniečko tú pravú silu, potom vám pomôže vykurovanie.

Usadili ste sa v podvečer pod pergolu a otriasla s vami zima? Ak ešte nemá slniečko tú pravú silu, potom vám pomôže vykurovanie.
 

Ohrejte si posedenie

Budovali ste pergolu alebo terasu na účel posedenie? Potom by bola škoda ho nevyužívať pravidelne. Zaobstaraním vhodného ohrievača pre tieto priestory, zvýšite jeho atraktivitu a využitie. Pomôcť môžu sálavé ohrievače. Ich žiarenie sa podobá slnečným lúčom, neohrieva vzduch, ale ohrieva po dopade rovno predmety a osoby. Sú vhodné aj do pergol a na terasy.
 

Ohrievače novej generácie

Sálavé ohrievače novej generácie pracujú na princípe infračerveného žiarenia. Tieto infražiariče majú žiarenie s vlnovou dĺžkou okolo 1200 m. Obľúbené sú tiež halogénová elektrické ohrievače. Ohrievače sú prenosné alebo ich môžete inštalovať napevno. Obľúbená sú tiež plynové pece, ktoré pracujú na propán-butánové bombe.
 

Aký priestor vykúri?

Plocha, ktorú ohrievač vykúri, závisí na jeho konštrukciu. Zóna komfortu sa potom pohybuje od 9 do 18 m2. Aký priestor vykúri konkrétny ohrievač, je určené priamo v špecifikácii každého výrobku. Vďaka ohrievačom si tak môžete vyhriať terasu či pergolu v zime. Dá sa povedať, že jedno vykurovacie teleso o výkone 1,8 kWh, vykúri 18 m2.
 

Dobré rady na záver

Ak si vyberáte infražiarič, preštudujte si najprv jeho špecifikáciu. Zvlášť obozretní buďte pri lacných výrobkov. Moderné infražiariče využijete aj v interiéri počas zimného obdobia. Pri elektrických a plynových ohrievačov dodržiavajte zásady bezpečnosti a nenechávajte ich bez dozoru, najmä ak sú v blízkosti malé deti. Plynové fľaše kupujte len u overených predajcov, fľaše nesmie byť nijako poškodené. Pri správnej manipulácii s ohrievačmi si môžete užiť skutočne príjemné posedenie na záhrade aj za chladných dní.