MagazínTrendy v záhrade: kúpte detský kútik pre deti

Aj deti potrebujú dostatok priestoru. Záhrada im ponúkne mnoho zážitkov, pobyt na čerstvom vzduchu i zábavu.

Aj deti potrebujú dostatok priestoru. Záhrada im ponúkne mnoho zážitkov, pobyt na čerstvom vzduchu i zábavu.
 

 

Raj pre deti

Hoci si to deti zaslúžia, detským kútikom je v súkromných záhradách venovalo len málo priestoru a času. Nie každý rodič chce mať na svojej záhrade detské ihrisko alebo ho budovať svojpomocne. Majú strach, že potom, čo deti odrastú, zostane im len pracne vybudovaná plocha, ktorá sa ťažko odstraňuje.
 

Doprajte deťom zábavu

Deťom by sme mali dopriať trochu priestoru a vybudovať pre nich aspoň pieskovisko. V obchodoch môžeme zakúpiť hojdačku, preliezačky alebo trampolínu. Vybrať si môžeme z plastu, dreva či kovu jednoduché hračky, ktoré umiestnime do záhrady. Najjednoduchšie je stavba pieskovisko. Pri nákupe detského vybavenia, je potrebné dbať predovšetkým na ich bezpečnosť.
 

Bezpečnosť nadovšetko

Ak chcete umiestniť na záhradu detské ihrisko, postavte ich na miesto, na ktoré uvidíte z okien či z terasy domu. Rozhodne by nemalo byť v bazéne a jazierka. Ako podklad pod ihrisko rozhodne nepoužívajte betón, ani dlažbu. Ihrisko by malo byť na mieste, kde nesvieti priamo slnko, ale nie je ani veľký tieň, prípadne môžete ihrisko zatieniť. Ak máte psy a mačky, pieskovisko je potreba zakrývať na noc plachtou.
 

Pre aktívne deti

Hra je pre deti veľmi dôležitá a prirodzená aktivita, ktorá pomáha rozvíjať ich zručnosti a fantáziu. Do záhrady môžete zaobstarať detské domčeky alebo skákacie hrady, rôzne šmykľavky, s ohľadom na ich bezpečnosť. Herné prvky je potreba dobre ukotviť do zeme, musí byť stabilná a uniesť veľkú záťaž. Počas roka kontrolujte stav hracích prvkov a chybné diely vymeňte, povolené skrutky utiahnite. Drevené domčeky môžu byť pekným prvkom záhrady, zakúpiť možno hotovú stavebnicu, ktorú jednoducho zložíte.