MagazínÚložné priestory v záhrade

U mnohých rodinných domov sa rieši nerudovská otázka "Kam s ním?" Áno, kam s ním, s náradím, záhradné technikou, grilom, príslušenstvom k bazénu, záhradným nábytkom?

U mnohých rodinných domov sa rieši nerudovská otázka "Kam s ním?" Áno, kam s ním, s náradím, záhradné technikou, grilom, príslušenstvom k bazénu, záhradným nábytkom? Kam je upratať alebo uskladniť, aby neprekážalo, ale aby bolo k nájdeniu, keď ho potrebujeme. To znamená, že by sme im mali nájsť nejaké stále miesto, kde má všetko poriadok. Nielen, že bude lopata opretá o gril v rohu záhrady. Máme pre Vás jednoduché riešenie! A tým je, záhradný domček.
 

Áno, záhradný domček, vyrieši nedostatok skladovacieho priestoru. Aby sme boli s jeho výberom spokojní, musíme si ujasniť účel a materiál domčeka. V súčasnej dobe je na trhu množstvo takmer bezúdržbových záhradných domčekov veľmi vysokej kvality. Je však nutné zamyslieť sa aj nad materiálom, z ktorého záhradný domček bude, aby násilne nezasahoval do koloritu našej záhrady a bol nielen účelný, ale tiež dobre prístupný a pekný na pohľad.

 

Plechové záhradné domčeky

Sú veľmi praktickým riešením nedostatku skladovacích priestorov. Konštrukcia týchto plechových záhradných domčekov je z oceľového rámu, na ktorý sú uchytené nerezovými skrutkami pozinkované plechy opatrené ochranným povlakom, ktorý je vysoko odolný voči korózii. Praktické, posuvné dvere sú zabezpečené kvalitným zámkom.
 

Plastové záhradné domčeky

Patrí tiež medzi bezúdržbové, lacné záhradné domčeky. Na hliníkovú konštrukciu sú pripevnené steny a strecha z veľmi odolného polykarbonátu, ktorý nevyžaduje už žiadnu ďalšiu starostlivosť. Je stálofarebný a úspešne odoláva rozmarom počasia. Súčasťou lacných plastových domčekov je tiež protišmyková podlaha.
 
Dvere v hliníkovom ráme sú opatrené kvalitným zámkom. Čo znamená, že aj lacný plastový domček môže poskytnúť skutočne veľkorysé a praktické riešenie problémov s nedostatkom úložného priestoru. Navyše tieto domčeky nie sú ochudobnené ani o prirodzené denné svetlo, pretože strecha je vyrobená technológiou, ktorá umožňuje priepustnosť denného svetla v takej miere, že absolútne nepostrádajú okná.
 

Drevené záhradné domčeky

Tieto domčeky veľmi vkusne doplní každú záhradu. Cenovo výhodnejšie sú potom tie, ktoré sú vyrábané v sériách a sú dodávané ako stavebnica, ktoré si môžeme sami zmontovať.
 
Avšak ak si na montáž dreveného záhradného domčeka netrúfame sami, je možnosť dodania domčeka aj s jeho následnou montážou. Stavebnica bývajú zo smrekového dreva, ktoré nie je ošetrené, preto je nutné venovať náležitú pozornosť kvalitnému náteru ešte pred samotnou montážou. Úžitková plocha týchto domčekov je veľmi rozmanitá a odvíja sa práve od účelu, na aký budeme domček využívať. Uložíme v ňom "len" náradia, alebo v ňom chceme aj prenocovať? Áno aj to je možné. Drevené záhradné domčeky sú dodávané v rozmanitých variáciách a ponúkajú rad možností.