MagazínUžitoční kuchynskí pomocníci

Kuchyňa je v mnohých domácnostiach považovaná za srdce domu. Niet sa čomu čudovať. Nie vždy je varenie námahou, pretože existujú aj užitoční kuchynskí pomocníci.

Kuchyňa je v mnohých domácnostiach považovaná za srdce domu. Niet sa čomu čudovať. Nie vždy je varenie námahou, pretože existujú aj užitoční kuchynskí pomocníci.

Pokiaľ si chcete takého pomocníka zaobstarať sami pre seba, alebo ako vhodný darček, budú sa vám hodiť naše tipy, akí užitoční kuchynskí pomocníci sú tí najlepší a podľa toho je konkrétne vyberať. Pozrime sa.

 

Mixéry do každej kuchyne

Jedná sa o skutočnú klasiku, ktorá má v kuchyni široké uplatnenie. Môžu teda byť využité na:
  • prípravu smothie
  • mixovanie zeleninu
  • zjemnenie polievok a omáčok

A to je len zlomok toho, k čomu mixér v kuchyni využijete. Aj preto je potrebné povedať, že keď sú vaším cieľom užitoční kuchynskí pomocníci, na tohto konkrétneho nesmiete zabudnúť. Pri výbere by mal hrať úlohu hlavne výkon, ale aj veľkosť nádoby na mixovanie, či kvalita nožov.

Skúste sušičky ovocia

Zdravý životný štýl nie je v súčasnej dobe nič neobvyklé. A súvisí hlavne s konzumáciou ovocia. To ale nemusíte jesť nutne len v surovom, alebo tepelne upravenom stave. Nezabúdajte na to, že existujú aj sušičky ovocia. Vďaka tomu možno ovocie, ale aj niektorú zeleninu tiež jednoducho usušiť. A to zdravo, bez obáv z toho, že by bol súčasťou aj pridaný cukor, ako je tomu v obchodoch. Navyše sušičky ovocia sú ideálne aj z toho dôvodu, že sušenie prebieha veľmi rýchlo, pri správnej teplote a bez obáv zo vzniku plesní.

Pokiaľ takú sušičku vyberáte, je určite dobré myslieť na jej kapacitu. Keď už ju zapínate, je ideálne, aby naraz usušila čo najviac. Ideálna je teda niekoľkoposchodová sušička. Tiež je dobré hľadieť na spotrebu energie, alebo na ľahkú údržbu, ale samozrejme tiež cenu, ktorá je dnes viac ako dostupná.


Zabudnite na kupované džúsy a skúste odšťavovače

Kupovaný džús môže byť plný cukrov, farbív, rovnako ako rôznych éčok. Ak chcete skutočnú kvalitu, pripravte si dokonalý džús u vás doma. Pomôžu k tomu odšťavovača. Jedinečný kuchynský pomocník, do ktorého vložíte ovocie, a výsledkom bude chutná prírodná šťava plná vitamínov. Samozrejmosťou by malo byť odšťavovanie ovocia, zeleniny.
Ako na kúpu toho pravého? Úlohu by mala hrať ako celková všestrannosť a výkon, tak ľahké čistenie.

Samozrejmosťou by dnes malo byť aj to, že by konkrétne odšťavovač mal mať schopnosť produkcie čistej šťavy, počas čoho sám a bez problémov odstráni aj samotný odpad, kam sa môžu radiť napríklad jadra z citrusov, rovnako ako to môžu byť tiež šupky z jabĺk, hrušiek a ďalšieho podobného ovocia. Táto funkcia výrazne skvalitňuje výslednú šťavu.