MagazínVarenie na terase

Varenie vonku predstavuje veľmi kreatívne a príjemnú činnosť. A ak máme terasu prispôsobenú na varenie, je to zážitok. Vďaka záhradnej kuchyni možno vykúzliť kulinárske skvosty, najmä môžeme li si vypomôcť modernou technikou.

24.4.2017
 
Varenie vonku predstavuje veľmi kreatívne a príjemnú činnosť. A ak máme terasu prispôsobenú na varenie, je to zážitok. Vďaka záhradnej kuchyni možno vykúzliť kulinárske skvosty, najmä môžeme li si vypomôcť modernou technikou.
 

 

Letné kuchyne na terase

Aby nás varenie vonku bavilo je dobré, keď si vybavenie letnej kuchyne na terase môžeme všetkému prispôsobiť, podľa svojich potrieb. Ak chceme len občas grilovať, nič nebráni tomu, aby terasa bola vybavená len potrebným grilom a stolom na servírovanie. Avšak ak chceme mať letná kuchyňa vybavenú krbom, platničkami a rôznym kuchárskym náčiním, nevyhneme sa nutnosti zastrešenie terasy.
 

Zastrešenie terasy

Ak chceme na terase vybudovať letná kuchyňa, je vhodné zvážiť posuvné zastrešenie. Vďaka posuvnému zastrešenie terasy získame veľmi variabilné možnosti posedenie. Pevné zastrešenie je potom vhodné doplniť rolovacie stenou, ktorá podľa potreby zvýši tepelný komfort a zaistí tiež intimitu posedení.
 

Vybavenie letná kuchyňa

Do letnej kuchyne sa výborne hodí betónový gril, ale aj iné tipy grilov. S ich obstaraním je potrebné brať ohľad, či máme letná kuchyňa otvorenú či uzavretú. V prípade uzavretého priestoru je vhodné počítať iba s elektrickými spotrebičmi. V prípade posuvného zastrešenia alebo len čiastočného zastrešenia môžeme byť trochu kreatívnejší. Radosť nám určite urobí príprava jedla trebárs na fínskom grile.
 

Pracovná plocha

V letnej kuchyni je pracovná doska veľmi dôležitou súčasťou vybavenia. Mala by byť dostatočne veľká. Pod pracovnú dosku je potom vhodné umiestniť skrinky pre uloženie riadu a najrôznejšieho kuchynského náradia. V letnej kuchyni by sme si tiež mali nájsť miesto pre uloženie uhlia do grilu alebo náhradnej plynovej fľaše. Toto miesto by malo byť suché a vetrané.
 

Voda v letnej kuchyni

Ak kupujeme letnú kuchyňu, mali by sme hneď od začiatku počítať s prívodom vody a odpadom. Drez a batériu určite veľmi oceníme. Avšak je dôležité, po ukončení sezón, všetko riadne zazimovať. Voda v potrubí by mohla zmrznúť a narobiť veľké škody.
 

Tip:

Nezabudnite svoju letnú kuchyňu vybaviť vhodným nábytkom, osvetlením a tiež kvetinami. To všetko letná kuchyňa zútulnia.