MagazínVchodové striešky: prečo je dobré si ich zaobstarať

Keď stojíte pred vchodom domu (akéhokoľvek) a hľadáte kľúče alebo zazvoní mobil a pritom vám prší alebo sneží za golier, celkom iste sa naštvete. Túžite byť rýchlo doma a kľúče nie a nie nájsť, navyše fúka silný vietor ... Týchto trable sa môžete zbaviť tým, že si zaobstaráte vchodovú striešku.

Keď stojíte pred vchodom domu (akéhokoľvek) a hľadáte kľúče alebo zazvoní mobil a pritom vám prší alebo sneží za golier, celkom iste sa naštvete. Túžite byť rýchlo doma a kľúče nie a nie nájsť, navyše fúka silný vietor... Týchto trable sa môžete zbaviť tým, že si zaobstaráte vchodovú striešku.
 
Vchodová strieška je najlepšou variantou tam, kde nemožno vybudovať kryté zádverie. S problémom ukrytie pred dažďom pritom pomôže aj malá strieška nad vchodom. Pod strieškou ľahko roztiahnete dáždnik alebo ho zložíte, v pokoji si zakouříte, bez toho aby na vás pršalo.
 

Striešku vyberajte starostlivo

Striešku možno umiestniť na akýkoľvek typ stavby. Jej výhodou je rýchla a jednoduchá inštalácia. Možno si zaobstarať model, ktorý poskladáte ako stavebnicu. Vždy stačí iba vymerať príslušný priestor a potom zvoliť správne rozmery striešky. Pre přidělávání striešky nad vchodové dvere je tiež potrebné byť starostlivý. Najdôležitejšie je správne stanovenie montážnych otvorov.
 
Vchodové striešky nás ochráni pred dažďom, snehom aj bočným vetrom. Striešku možno montovať na ľavú i pravú stranu, podľa vašich potrieb. Vybrať si môžete zo širokého sortimentov striešok podľa konštrukcie, farby i celkového dizajnu.
 
Ďalším plusom striešky je jednoduchá či nulová montáž. Naviac má dlhú životnosť. Pokiaľ si vyberiete striešku s polykarbonátovou krytinou, má tiež dokonalý vzhľad. Montáž striešky nie je nič zložité, ale robte ju za priaznivého počasia. V daždi sa zle strieška montuje. Pravidelne z nej v zime setřepávejte veľké nánosy snehu. Čas od času možno striešku umyť vodou so saponátom alebo wapkou.
 
Vchodové striešky vyberajte tak, aby ladila s okolím vášho domu. Zlaďte jej farbu s farbou dverí. Vchodové striešky môžu byť rovné aj zaoblené, oblúkové v ľubovoľných dĺžkach.