MagazínVoľba čistiace bazénovej technológie

Či už sa rozhodneme pre akúkoľvek bazénovú technológiu, nikdy nám neodpadne nutnosť čistenia bazénovej vody od mechanických nečistôt a kontrola pH.

2.5.2017
 
Či už sa rozhodneme pre akúkoľvek bazénovú technológiu, nikdy nám neodpadne nutnosť čistenia bazénovej vody od mechanických nečistôt a kontrola pH.
 

 

Čistenie bazénovej vody od mechanických nečistôt

Pri odstraňovaní mechanických nečistôt sa nezaobídeme bez filtrácie. Vzhľadom na objem bazénu potom volíme jednoduchšie kartušovou alebo výkonnejší pieskovú filtráciu. Filtračnému zariadenie môžeme s odstránením mechanických nečistôt dopomôcť vysávačom do bazéna. Tieto vysávače kvalitne čistí nielen dno, ale aj steny bazéna. Pre rýchle vylovení napadaných nečistôt, potom máme samozrejme k dispozícii sieťku na teleskopickej tyči.
 

Pomocník pre mechanické čistenie

Aby bazénová filtrácia zachytila ​​aj tie najmenšie častice, je dobré, raz do týždňa, alebo podľa potreby, použiť vločkovač. Vločkovač je na trhu v tekutej forme a má schopnosť nadviazať aj mikroskopické nečistoty a vytvorí tzv. Vločky, ktoré sa potom ľahšie odfiltrujú.
 

Chemické čistenie

Pri chemickom čistení bazénovej vody sa nezaobídeme bez znalosti aktuálneho pH bazénovej vody. Na základe pH potom dávkujeme daný chemický prostriedok. Dezinfekciu vody v bazéne je možné vykonávať chlórovaním alebo pomocou elektrolýzy slanej vody. Chlórovanie má jednu nespornú výhodu, tá tkvie v obstarávacích nákladoch na technológii. Pri dezinfekcii pomocou slanej vody sa nevyhneme obstaranie solinátor, avšak zase sa vyhneme manipuláciou a skladovanie chlórových prípravkov. Do solinátor použijeme morskú soľ a zložité procesy odpadávajú.
 

Tip:

Práce pri údržbe bazénu nie je tak príjemná, ako relaxácie v bazéne. Ak si kúpime k bazénu zastrešenie, ušetríme nielen čas, ktorý budeme tráviť pri mechanickom odstraňovaní nečistôt. Zastrešenie je ekonomické i z dôvodov teplotných únikov, znižuje odpar vody aj riziko rias. A má nesporné aj bezpečnostné hľadisko. Zastrešený a uzavretý priestor bazénu neohrozí deti v neprítomnosti dospelých.