MagazínVyberáme koterec pre svojho psa

Má byť či nemá byť pes v koterci? Je to pre neho klietku alebo jeho súkromie? Otázka je úplne jednoduchá avšak odpovede môžu byť rôzne. Odborník by povedal, že koterec pre psa je dobrý, avšak má svoje ale.

2.10.2017

Má byť či nemá byť pes v koterci? Je to pre neho klietku alebo jeho súkromie? Otázka je úplne jednoduchá avšak odpovede môžu byť rôzne. Odborník by povedal, že koterec pre psa je dobrý, avšak má svoje ale.Umiestnenie psa do koterca

Ak chcete umiestniť psa do koterca celodenne, je potrebné, aby mal koterec výbeh. Možnosť dostatočného pohybu je nutná pre zdravý vývoj a spokojný život psa. Koterec má zabezpečiť psovi súkromie, kde má svoje revíru, kde má istotu, že nájde svoju misku s vodou a kde sa môže uchýliť, ak chce odpočívať. V žiadnom prípade by pes nemal chodiť do koterca za trest.
 

Komfort pre psa
 

Každý pes aj ten najväčší gaučový povaľač nakoniec zistí, že vonku je najlepšie. Teda po zabezpečenie nevyhnutných podmienok pre pobyt vonku. To je psom jednoducho dané od prírody. Všetci bez rozdielu potrebujú k príjemnému životu čerstvý vzduch, pohladenie, misku s vodou, misku s potravou, pohladenie, voľný pohyb, pokoj i zázemie v psej búde alebo optimálne v psej búde v koterci pre psa.


Ideálne miesto
 

Koterec pre psa by mal byť dostatočne veľký, s výhľadom na priestor a na záveternom mieste. Nami dodávané koterce pre psov sú z kvalitných oceľových profilov s pozinkovaným povrchom, ktorý odoláva klimatickým zmenám. Plechová strecha koterca je doplnená veľmi odolným náterom. Najmenší koterec má 2x2m. V prípade, že máte viacero psov, je vhodné koterca spolu prepojiť.
 
 

Zaujímavé riešenie

 
Veľmi zaujímavé riešenie predstavuje koterec pre psa spolu s prístavkom. Kedy získate ideálne bezpečné zázemie pre svojho psa a tiež priestor, ktorý môžete využiť pre uskladnenie čohokoľvek. Je to zaujímavé riešenie záhradného domčeka v spojení s psím kotercoch. Všetko je v kombinácii drevo, kov a plech. A ide nielen o funkčné a praktické riešenie miesta pre psa, ale aj pre uskladnenie krmiva a iných potrebných vecí.
 

Doprava
 

Koterec pre psa je dodávaný v rozloženom stave ako stavebnica a je uložený na palete. Pomocou montážneho návodu je možné koterec ľahko a rýchlo zložiť.