MagazínVybudujte si pri dome atypické posedenie na mieru

Drevená alebo hliníková pergola k stene či cez roh domu urobí svoje.

22.12.
 

Prechod z domu do záhrady

Ako teda dotvoriť svoj rodinný dom? Ponúka sa veľa možností. Veľa ľudí uvíta, keď ich rodinný dom bude dotvárať pergola k domu. Ponúka sa tak veľmi jednoduché a elegantné riešenie, ako stvárniť prechod z domu do prírody. Mnoho ľudí si chce nielen v lete posedieť vonku, a práve pergola tesne pri dome ponúka vynikajúci komfort. Nadväzuje totiž plynulo na priestor domu. Môže vytvárať možnosť, ako získať nadväzné priestorov po tom, čo vyjdete z kuchyne či jedálne.


Drevo chce svoj štýl

Napríklad drevená pergola postavená pri výstupe z jedálne do záhrady, sa ponúka ako letné jedáleň. Zastrešený priestor, u drevené pergoly typicky treba klasickými strešnými škridlami alebo pozinkovanými plechmi, čo vyzerá štýlovo naozaj dobre. Aj drevené pergoly je samozrejme možné zastrešiť dnes veľmi užívaným a praktický polykarbonátom, ale lepšie je siahnuť po klasickejších materiáloch, tie sa hodia lepšie. Pokojne tiež môžete urobiť napríklad dlhší rozľahlejšie pergolu či pergolu do L a vytvoriť atypické riešenie.


Pergola kľudne aj za roh

Rozmyslite si, či by pre vás nebolo zaujímavé nechať si vyrobiť napríklad pergolu do L za roh. V jednej časti môžete mať napríklad posedenie, už spomínanou letná jedáleň, za rohom potom napríklad priestor pre menšie vonkajšie dielňu, treba pre rezanie dreva a podobne. Rovnaké riešenie môžu poskytnúť aj hliníkové pergoly. Aj tie sa dajú vyrobiť atypické a na vaše konkrétne želanie. Vždy ide totiž predovšetkým o to uspokojiť potreby zákazníka. Ak nie je spokojný s ponúkaným katalógovým riešením, je vždy možné nechať si urobiť riešenie na mieru.


Viacej z kategórie: Pergoly