MagazínVýhody domácej sauny

Mať domáce saunu, je ako mať domáceho lekára. Domáce sauna má blahodárny vplyv na fyzické i psychické zdravie človeka a výborne zapadá do koncepcie zdravého životného štýlu.

Mať domáce saunu, je ako mať domáceho lekára. Domáce sauna má blahodárny vplyv na fyzické i psychické zdravie človeka a výborne zapadá do koncepcie zdravého životného štýlu.
 

 

Obstaranie infrasauny

Klasickí saunari Vám možno budú tvrdiť, že infrasauna je len výdobytok modernej doby a že je zbytočná a že ak chcete pre svoje zdravé urobiť niečo dobré, že si máte zaobstarať klasickú fínsku saunu. Ale postupom času rôzne vedecké skúmanie dokazujú, že infračervené lúče sú pre zdravie veľmi prospešné.
 

Princíp pôsobenia infračerveného žiarenia

Infračervené žiarenie, v skratke aj IR žiarenia, z angl. infrared, je v infrakabínach vyžarované prostredníctvom špeciálnych keramických žiaričov. IR žiarenia potom preniká hlboko do svalov a prehrieva je. Na rozdiel od klasickej fínskej sauny, ktorá všetkým nevyhovuje z hľadiska vysokej teploty, sa tieto procesy uskutočňujú už pri teplote okolo 50˚C.
 

Prínos infračervených lúčov v infrakabíne

Pomocou IR lúčov dochádza k hlbokému prehriatie svalov a ich celkovej regenerácii a tým aj k detoxikácii organizmu. Dochádza k posilňovaniu nielen svalového tonusu a kardiovaskulárneho systému, ale aj k celkovému posilneniu imunity u každého pravidelného používateľa infrakabíny.
 

Pobyt v infrakabíne

Užívanie infrasauny je veľmi pohodlné, najmä pokiaľ ju vlastníme. A vzhľadom k času strávenému mimo kabíny, nie sú tieto procedúry nijako časovo náročné. Domáce prostredie nám zaistí vlastné hygienický štandard a navyše nemusíme vážiť cestu do vzdialeného wellnes centra. Infrakabína je teda dobrá investícia.
 

Kto môže užívať blahodarnú procedúru

Infrasaunu môžu využívať aj deti od troch mesiacov veku a tiež osoby, ktorým saunovania vo fínskej saune nie je príjemné. Saunovanie v infrakabíne je výborným pomocníkom v boji s obezitou aj s respiračnými chorobami. Dokonale kompenzuje stres, má blahodárne účinky na pleť a pomáha odstraňovať celulitídu. Športovci ju využívajú na rozohrievanie svalov, väzov a šliach, ako prevenciu proti zraneniam.
 

Tip:

Pre blahodarné účinky je vhodné využívať infrasaunu najmenej jedenkrát týždenne.