MagazínVýhody robotického čističe okien

Čistenie okien je pre mnoho ľudí doslova nočnou morou. Ako si všetko čo najviac ušetriť prácu? Vďaka moderným technológiám, ktoré ponúknu robotické čističa okien.

Čistenie okien je pre mnoho ľudí doslova nočnou morou. Ako si všetko čo najviac ušetriť prácu? Vďaka moderným technológiám, ktoré ponúknu robotické čističa okien.

Jedná sa o zariadenie podobné robotickým vysávačom, len určené pre čistenie vašich okien a ďalších sklenených plôch, po ktorých jazdí a ktoré tak efektívne zbavujú nečistôt. A áno, hravo si poradí aj so zvislou plochou, na ktorú sa prichytí. A ako a podľa čoho vybrať tie najlepšie?

 

 

Správne robotické čističe okien by mali na oknách držať

Je jasné, že všetko začína samotnú technológií, robotické čističe okien by tak mali perfektne držať aj na zvislých oknách. Toto je dosiahnuté hlavne pomocou unikátnych prisávacích motorov. Tie najlepšie modely môžu fungovať aj bez prípadných prídavných koliesok. U iných modelov sú kolieska súčasťou, čo môže niekedy viesť k zanechania drobných šmúh.

Čo by mal robotický čistič okien vedieť?

Dôležité je myslieť aj na kvalitu a rýchlosť odvedenej práce. Prioritou by teda malo byť:
  • dokonalé čistenie
  • perfektné leštenie
  • nezanechávanie šmúh

Toho by sa malo dosiahnuť nielen pomocou unikátnej technológie, ale aj súvisiacich príslušenstvo, ktoré k purifikovať využívajú, ako je utierka z mikrovlákna, ktorá si rýchlo poradí aj s veľkou plochou.

Dôležité je tiež vyčistenie celého okna

Čistič by mal vedieť bez problémov vyčistiť celé okno. To sa odvíja predovšetkým od jeho schopnosti voliť správny postup po ploche okna tak, aby nevynechal žiadnu časť a sklo skutočne vyčistil celé. Pri výbere zohľadnite aj to, na aký rozmer a typ okien hodláte čistič použiť. Nielen, že by úlohu mala zohrávať veľkosť najväčšieho okna u vás doma alebo v kancelárii, ale je ideálny, aby si daný čistič hravo poradil aj s tým najmenším oknom, ktoré doma máte.


Myslite aj na doplnkové funkcie a vlastnosti

Je to potrebné jednoduchosť použitia, výdrž batérie alebo rýchlosť dobíjanie. Prípadne schopnosť spárovanie s mobilným telefónom, vďaka čomu možno čistič okien jednoducho ovládať a posielať ho na konkrétne zašpinené miesta. Alternatívu potom predstavuje klasický diaľkový ovládač.

Objednajte si čistič okien a spoznajte, aké je mať stále čisté okná bez akejkoľvek námahy.