MagazínVýhody WPC podláh

Ak riešite napríklad novú terasu, iste ste už počuli o WPC podlahe. Aké má využitie a hlavné výhody?

Ak riešite napríklad novú terasu, iste ste už počuli o WPC podlahe. Aké má využitie a hlavné výhody?

Jedná sa o zaujímavý a moderný materiál. A skratka WPC znamená woodplastic composite (drevoplastová kompozit, teda zmes dreva a kvalitného polyméru HDPE). Vďaka správne zvolenému pomeru oboch zložiek sa WPC podlahy môžu pýšiť celou radou pozitívnych vlastností.


Kam sa WPC podlahy hodí najviac?

WPC podlahy sú ideálnou voľbou najmä pre vonkajšie použitie, teda na terasách, v altánoch a pergolách - najmä v USA sa jedná už dlhé roky o nepoužívanější materiál využívaný na terasách špičkových reštaurácií a hotelov.
Ale rovnako tak je ho možné využívať aj na prosté záhradné chodníčky, ako obloženie schodov, podlaha v okolí bazéna a podobne.

Teraz sa už pozrime, prečo vlastne.

Odolnosť je samozrejmosťou

Pri výpočte pozitívnych vlastností nesmieme rozhodne zabúdať na celkovú odolnosť, ktorú WPC podlahy prinášajú. Veľmi dobre odolávajú dažďu a snehu a ostatným rozmarom počasia. Môžu byť aj súčasťou okolie bazénov, pretože odolávajú tiež slanej a chlórovanej vode.

Pri výpočte pozitív, ktoré sú spojené s odolnosťou, nezabúdajme tiež na fakt, že materiál veľmi ľahko a jednoducho odolá aj drevokazným hubám, rovnako ako hnilobe, alebo rôznemu hmyzu, ktorý ohrozuje klasické drevo.


Údržbu zvládne každý

Ak zvolíte klasické drevo, je pravidelne potrebné aplikovať nátery na predĺženie životnosti a zaistenie stálej kvality a vzhľadu. WPC podlahy nič z toho nepotrebujú. Napriek tomu si zachovajú svoju farebnú stálosť, odolnosť, rovnako ako kvalitu a tvar. Pokiaľ ide o samotné čistenie, postačí aj silný prúd vody či klasické čistiace prostriedky, ktoré bežne využívate vo svojej domácnosti (záleží však od výrobcu a konkrétneho typu podlahy). Aj tým tak predčí rad iných materiálov.

Skvelý a elegantný vzhľad nesklame nikoho

Aj keď ide o kombináciu dreva a plastu, nie je dôvod sa obávať, že by vás tento typ podláh akokoľvek sklamal po stránke vzhľadu. Práve naopak. Lákadlom je predovšetkým prirodzený vzhľad dreva, vďaka ktorému je tento typ podlahy na prvý pohľad prakticky na nerozoznanie od klasickej drevenej podlahy. Svoj vzhľad si zachováva dlhé roky.


Špeciálny bezpečný povrch

WPC podlahy majú zároveň, minimálne z jednej strany, protišmykový povrch, chôdza po nich je teda bezpečná aj za mokra, čo je tiež ďalší dôvod, prečo sa využívajú v okolí už spomínaných bazénov.

Obavy nemusíte mať ani z prípadných triesok, vďaka čomu si na tejto podlahe môžu bez obáv hrať aj deti, rovnako ako na nej môžu vyvádzať bežná domáce zvieratá. A to všetko je samozrejmou vlastnosťou materiálu, ktorý na dosiahnutie bezpečnosti nie je potrebné akokoľvek dodatočne ošetrovať, alebo upravovať.

Buďte ekologickí

Pozitívum na záver, ktoré určite poteší všetkých milovníkov prírody. WPC podlahy osvedčených popredných výrobcov sú ekologické. Výroba WPC podláh totiž môže byť realizovaná za použitia čisto recyklovateľných materiálov, vďaka čomu sa netreba obávať, že by prípadná likvidácia bola spojená s negatívnym dopadom na prírodu. Je to práve naopak.