MagazínZabezpečenie garáže

Či už je garáž súčasťou vášho domu, alebo samostatne stojí, malo by byť zabezpečenie garáže prioritou. Aké sú možnosti?

Či už je garáž súčasťou vášho domu, alebo samostatne stojí, malo by byť zabezpečenie garáže prioritou. Aké sú možnosti?


Kvalitné brány sú základ

Rovnako ako chránime náš domov kvalitnými dverami, je potrebné chrániť garáž kvalitnými bránami. Je jasné, že tie obyčajné, najmenej kvalitné, prekoná každý zlodej pomerne ľahko a jednoducho. Aj to je cesta, ako je nielen zaujímavým spôsobom odfiltrovať, ale ako im prípadný vstup do priestoru garáže nielen sťažiť, alebo im v ňom tiež dokonale zamedziť.Pri zabezpečení garáže je nevyhnutnosťou kvalitný zámok

Ten ide zvyčajne ruka v ruke v súvislosti so samotnými bránami. Dnes môžeme využívať buď klasickú zámkovú vložku, alebo zámok visiaci. Záleží samozrejme na konkrétnom prevedení danej garáže. Vybrať ten správny je ideálny podľa toho, do akej spadá bezpečnostnej triedy.

Tie sú označené číslami a platí, že začínajú číslom 1 a končí číslom 4. Tie následne značí jednotlivé stupne ochrany, ktoré sú:
  • základná ochrana
  • zvýšená ochrana
  • vysoká ochrana
  • veľmi vysoká ochrana


Ako zabezpečiť garáž? Nainštalujte alarm

Tu je možné ísť hneď dvoma možnými cestami. Prvá cesta sú systémy, ktoré sú napojené na pult centrálnej ochrany, alebo na iné bezpečnostné zložky. Takéto riešenie je zvyčajne využívané u garáží, ktoré sú súčasťou rodinného domu. Konkrétne zabezpečenie garáže totiž súvisí so zabezpečením celého objektu. Pokiaľ dôjde k narušeniu, je ihneď vyslaný signál, rovnako ako sa môže rozoznieť alarm, alebo môže dôjsť k iným podobným formám upozornenia.

Druhá cesta, ako zabezpečiť garáž je spojená skôr so súkromným zabezpečením. Môžu to byť napríklad rôzne IP kamery, alebo snímače pohybu, ktoré upozornia nás ako majiteľa garáže na to, že sa deje niečo neobvyklé. Na nás je vyhodnotenie situácie a kontaktovanie polície. Ako alternatívu je možné v tomto prípade využiť napríklad aj takzvané fotopasce, ktoré taktiež ponúknu aj jednotlivé detektory pohybu.