MagazínZateplenie plechovej garáže

Izolovať alebo neizolovať, to je to, o čo tu ide - neviete si rady s otázkou zateplenia (nielen) plechovej garáže? Poradíme vám.

Izolovať alebo neizolovať, to je to, o čo tu ide - neviete si rady s otázkou zateplenia (nielen) plechovej garáže? Poradíme vám.Ak je garáž napojená na dom, je jej zateplenie takmer nutnosťou, pretože v takom prípade nízke teploty v garáži negatívne ovplyvňujú tepelnú pohodu v dome. Kam chlad preniká cez steny. A ak je vstup do garáže spojený s niektorou miestností, dochádza k únikom tiež následkom vetrania pri každom priechode do garáže. Následkom toho sa zvyšujú nároky a náklady na vykurovanie.

Zateplenie plechovej garáže vám teda môže ušetriť značné finančné prostriedky a celkovo spríjemniť bývanie, ale aj samotný pobyt v garáži. Nielen automobil, ale aj mnoho vecí, které'v garáži skladujete, môže souččasně dlhodobý chlad zle znášať.

Fúkaná pena alebo vata?

V závislosti na vašich potrebách a finančných možnostiach potom môžete zatepliť ako celú garáž, tak napríklad len jednotlivé steny, strop či vráta. Na zateplenie sa štandardne používa sklená vata alebo izolačná pena tzv. Fúkaná izolácia, kedy aplikácia nástrekom umožňuje dokonale zatepliť každučký milimeter plochy, čím sa znížia tepelné úniky takmer na nulu.

Vybrali ste si montovanú plechovú garáž na HobbyTec a chcete ju mať zateplenú? Urobíme celú izoláciu za vás...