MagazínZimná záhrada v japonskom štýle pre náročných

Premyslené prvky, poriadok, výrazné doplnky a celková melanchólie. Japonský štýl záhrad je populárne aj u nás a stáva sa nezabudnuteľným miestom. A práve menšie stavby tvoria celkový ráz tohto priestoru a zimná záhrada je jednou z nich. Aké vlastnosti by mala mať?

Zimná záhrada v japonskom štýle musí vynikať svojou originalitou. Typické je využitie veľkých sklenených plôch po celom obvode stavby. Hliníková konštrukcia je pevná a odolná voči vonkajším vplyvom. Všetko zároveň musia byť pevne spojené s domom, a to nielen kvôli bezpečnosti. Záhrada dotvára jeho vzhľad a zvyšuje architektonickú hodnotu.
 

Variabilita

Tento typ zimnej záhrady musí byť štylizovaný presne na mieru vašim potrebám. Variabilita je v tomto smere neoceniteľná a prejaví sa vo výbere rozmerov, typu zastrešenia i vnútorných prvkoch. Dôležité je si povedať, na aký účel všetko realizujete. Ak túžite vybudovať letné jedáleň, či len priestor pre okrasné kvety a príležitostný odpočinok? Záleží na každom detaile.
 

Celoročné využitie

Japonská záhrada ponúka nekonečne veľa riešení. Ak naozaj hodláte investovať do stavby nemalé finančné prostriedky, môžete vytvoriť miesto pre celoročné využitie. Vďaka využitiu modernej konštrukcie a odolných materiálov stavba v lete zaistí príjemný chládok, kdežto v zime udrží dostatočné teplo.