Mobilné domy použité

Mobilné domy sú predovšetkým ideálne pre rekreačné bývanie pri vode aj na horách, ponúkajú aj riešenie ubytovanie v tých oblastiach, kde nemôže byť vydané stavebné povolenie. Pri vlastnom uspôsobenie môžu ponúknuť aj celoročné využitie vďaka dobrým izolačným vlastnostiam, kompletným rozvodom vody, odpadu a elektroinštalácie. Stačí teda len zabezpečiť pripojenie.

Klasický rozmer mobilného domu "na kolesách" je 35 -50m2. Vnútorná výška býva väčšinou ľahko cez 2 metre. Strecha je väčšinou krytá hliníkovým alebo pozinkovaným plechom, odkvapy sú už súčasťou. Vonkajšia povrchová úprava je väčšinou z lakovaného hliníkového plechu alebo plastových paluboviek. Vnútorná strana steny býva obložená väčšinou tapetovanie preglejkou, prípadne iným typom obkladového materiálu. Podlaha je väčšinou pokrytá záťažovým kobercom alebo PVC krytinou.

Mobilné domy sú vybavené vždy rôzne zariadenú obývacou miestnosťou, kuchynkou a sociálnym zariadením, súčasťou býva aj spálňa s oddelenými posteľami alebo manželskou posteľou. Súčasťou vybavenia u niektorých typov domov býva aj krb. Väčšina domov má výborne riešené úložné priestory. K ohrevu teplej vody sa používa buď karma, elektrický prietokový ohrievač alebo elektrický bojler.

Všetky ponúkané modely sú dovážané zo zahraničia.

stránka 1 z 1