Sme Hobbytec

Popredný výrobca hliníkových zimných záhrad, pergol a prístreškov pre auto. Poctivé remeslo sa odráža v každej našej záhradnej stavbe, ktorú klientovi zhotovíme na mieru. Zakladáme si na rodinných hodnotách, stabilnom zázemí a profesionálnom tíme. So zákazníkmi vždy rokujeme s rešpektom a úctou.

Preferujeme budovanie kvalitných a dlhodobých vzťahov, a preto naším klientom ponúkame tiež širokú ponuku tovaru pre dom a záhradu, ktorú nájdu na našom e-shope.

Dôležité míľnikyOd súčasnosti do minulosti

2022
Expanzia na celý trh EÚ a fotovoltaika

Výrazné úspechy na slovenskom a poľskom trhu sa stali základom našej ďalšej expanzie do zahraničia. V Nemecku začíname spoluprácu so spoločnosťou, ktorá patrí medzi jednotky na trhu. Podobná situácia je v Írsku, kde kooperujeme s ďalším partnerom. V súčasnej dobe je všetko pripravené na vstup do Maďarska, Rakúska, Bulharska, Chorvátska, Slovinska, Talianska, Holandska, Belgicka, Švédska, Francúzska, Španielska a Veľká Británia. Pre všetky tieto trhy hľadáme partnerov, ktorým poskytneme zázemie rastúcej spoločnosti s medzinárodným presahom. Naše hliníkové záhradné stavby sa pýšia ochranou známkou pre celú EÚ. Dúfame, že nadviažeme na minulé roky. Na Slovensku v tomto segmente zaujímame poprednú priečku, v Poľsku s nami spolupracuje už šesť partnerov.

Prvý polrok roku 2022 sa pre nás nesie v znamení implementácie moderných technológií. Do ponuky sme zaradili hliníkové záhradné stavby s vlastným fotovoltaickým systémom. Jednotlivé solárne panely sme priamo zabudovali do zastrešenia z bezpečnostného skla. Elegantné riešenie môže obohatiť pergoly, zimné záhrady a prístrešky pre auto. V tomto smere opäť hľadáme B2B partnerov, ktorí sa výrobou tohto typu skla zaoberajú. Sme schopní im vytvoriť hliníkovú konštrukciu úplne na mieru, na nich bude výsledná montáž. Fotovoltaický systém budeme v nasledujúcich mesiacoch neustále rozširovať.

Čo nové vás čaká

Vypočujeme vaše priania av januári 2022 otvoríme showroom Bratislave, ďalej v priebehu roka na Morave, konkrétne sa chystáme do Brna a Ostravy. V pláne máme aj Plzeň. V rámci zahraničia chceme posilniť pozíciu na rakúskom a nemeckom trhu. Našim cieľom sa stáva meta 550 miliónov Sk v ročnom obrate. Čaká nás výrazné posilnenie a následná stabilizácia personálnej štruktúry firmy. Výrobný závod rozšírime na viac ako 9 000 m².

Medzi novinkami sa môžete tešiť na modulárne rozmery pergol a zimných záhrad. Rozšírime vlastnú výrobu zimných záhrad so sklom bez rámu. Tiež pripravujeme projekt vlastnej lakovne, ktorá ešte zlepší služby výroby záhradných stavieb na mieru. Súčasťou nášho vývoja bude implementácia nového ERP systému ako nástroja na optimalizáciu firemných procesov. Všetci klienti sa môžu tešiť na väčšie investície do e-commerce.

 

2021
Sťahovanie do nových a väčších priestorov

V roku 2021 nás čakal zásadný krok. Po mnohých rokoch sme opustili výrobný závod v Říčanoch pri Prahe a presťahovali sa do výrazne väčších priestorov. Vo Všechromoch na nás čakal areál s rozlohou viac ako 6 000 m², kedy výroba disponuje rozlohou 5 000 m² a kancelárie 1 300 m². Súčasťou sťahovania boli aj zásadné investície do technického zázemia. Do rodiny sme privítali novú baliacu a výrobnú linku Elumatec 628 v hodnote cez 20 miliónov Sk. Aj tento krok výrazne prispel k zvýšeniu obratu o viac ako 45 %.

Prvýkrát sme prekonali hodnotu 400 miliónov korún. Na Slovensku sme sa dostali na hranicu 3 milióny eur. V zahraničí sme spustili veľkoobchodný predaj v Poľsku a Írsku, zároveň sme zahájili prípravy v Nemecku a Rakúsku. Tiež sme posilnili systém vedenia zásob a začali s prechodom na nové ERP. K tomu sme zahájili certifikáciu výrobkov vlastnej výroby.

2020
Začíname s predajom vlastných realít 

Pod značkou Hobbytec Reality sa púšťame do predaja vlastných realít. Sústredíme sa na predaj či prenájom rezidenčných bytov, rodinných a mobilných domov. Ponuku aj služby nájdete na hobbytec-reality.cz.

Spúšťame nové webové stránky

Dokončili sme rozsiahly redizajn našich webových stránok. Nové prostredie sme rozdelili na dve časti. Zákazková výroba zahŕňa zimnej záhrady, pergoly, prístrešky pre auto a mobilné domy. E-shop naopak ponúkne kompletnú ponuku vybavenia pre dom a záhradu. V Tehovci rozširujeme výrobné priestory o nové CNC a ďalšie stroje s cieľom zvýšiť produkciu. Súčasne posilňujeme pracovné kapacity. Skladové hospodárstvo navyšujeme o desiatky ton hliníka a ďalšieho materiálu, aby nemohlo dôjsť k výpadku výroby. Výrazne expandujeme na zahraničné trhy. Na Slovensku a v Poľsku sa púšťame do veľkoobchodného predaja.

2019
Posilňujeme výrobnú kapacitu

Veľký úspech našich záhradných hliníkových stavieb si vyžiadal posilnenie produkčných kapacít. Náš výrobný závod získava plochu viac ako 5000 m² a zároveň značne rozširujeme vlastný tím. Spustili sme nové CRM pre vedenie zásob a riadenie objednávok. Registrujeme ochrannú známku HOBBYTEC.

2018
Spúšťame vlastnú výrobu z hliníka

Zvýšili sme obrat naprieč celým segmentom o viac ako 30 %. S ďalším rozvojom spoločnosti výrazne rozširujeme počet zamestnancov a obchodných zástupcov. A predovšetkým spúšťame vlastnú výrobu hliníkových zimných záhrad, pergol a prístrešku pre auto pod privátnou značkou Hobbytec Aluminum.

2017
Púšťame sa do mobilných domov

Veľký míľnik prichádza so spustením výstavby vlastných drevostavieb a mobilných domov pod značkou Hobbytec Home, Hobbytec Mobile a Hobbytec Wood. Prvýkrát prekračujeme ročný obrat vo výške 100 mil. Kč. 

2016
Nová spoločnosť Hobbytec CZ s.r.o.

Vzniká nová spoločnosť s názvom Hobbytec CZ s.r.o. Po otvorení nového zázemie pre našich zamestnancov sme sa pustili do výrazného posilnenia skladových priestorov. Súčasnú kapacitu sme navýšili na 3 000 m². Všetko s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po našich produktoch z českého a slovenského e-shopu.

2015
Spúšťame e-shop s novým maskotom

V rušnom roku sme zaznamenali výrazný nárast obratu. Rozšírili sme ponuku produktov na viac ako 10 000 položiek, posilnili obchodný tím a dokončili výstavbu nového sídla spoločnosti. Nový e-shop v niekoľkých jazykových mutáciách si vyžiadal väčšie výdavky do marketingu. Vytvorili sme nového maskota a vykonali redesign našich projektov.

2014
Spolupracujeme s najväčšími reťazcami

Podarilo sa nám nadviazať spoluprácu s najväčšími retailovými reťazcami v Českej republike. Už pod privátnou značkou sme tu začali predávať naše vybrané produkty.

2013
Otvárame prvé ukážkové centrum

V Tehovci u Říčan sa otvára naše prvé ukážkové centrum. Noví zákazníci si tu mohli prezrieť ponuku zimných záhrad, pergol a prístreškov pre auto. Zároveň posúvame aktivity na slovenskom trhu, a to prostredníctvom novej spoločnosti Hobbytec SK, s.r.o.

2012
Veľký začiatok

Pre nás zlomový rok, kedy sme zahájili obchodnú činnosť. Získali sme výhradné alebo obchodné zastúpenie svetových producentov vybavenie pre dom a záhradu. Úspešne sa nám podarilo preniknúť na slovenský trh záhradných stavieb.

Aktuálne zrealizované zákazky

4025