ProduktyHliníková pergola SOLAR ENERGO s fotovoltikou bez napojenia do siete, vlastná výroba

Hliníková pergola SOLAR ENERGO s FVE - ostrovná

Hlavné charakteristiky

 • Hliníková konštrukcia
 • 2 roky záruka
 • Moderný design
 • Široko variabilný systém
Nezáväzný dopyt

Poponáhľajte sa!

Zľavy až do 50 % + Montáž zdarma - platí na vybrané produkty
Táto akcia platí pre vybrané produkty a platí za osobitných podmienok.

 

ŠpecifikácieTechnické informácie

Chcete byť menej energeticky závislí? Máme pre vás elegantnú pergolu SOLAR ENERGO s vlastnou solárnou elektrárňou. Stavba je navrhnutá pre tzv. ostrovný systém (OFF-GRID), ktorý nie je pripojený do distribučnej siete. Ide o plnú integráciu solárnych panelov priamo do zastrešenia pergoly. Hliníková pergola je ideálna pre napájanie konkrétnych zariadení ako je osvetlenie, vykurovacie telesá, hudobná sústava a ďalšie.

Hliníková pergola je našej výroby a konštrukciu vám vytvoríme úplne na mieru. Súčasťou fotovoltického systému je batéria na úschovu prebytočnej energie. Zastrešenie prepúšťa 40% svetla a funguje aj ako tienenie. Hliníkový materiál nepodlieha korózii ani mechanickému poškodeniu. Svoj lesk si zachová dlhé roky. Montáž prebieha po celej Slovenskej republike.

Sme schopní ponúknuť vám spoluprácu v oblasti B2B. Pokiaľ dodávate fotovoltické systémy, zhotovíme vám hliníkovú konštrukciu na mieru vašim požiadavkám. Spoločne následne realizujeme stavbu, aby úplne plnila svoju funkciu.

Výplň

Solárny systém je priamo implementovaný do bezpečnostného skla už pri výrobe pergoly. Elegantné prevedenie pôsobí veľmi kompaktne. Systém prepúšťa svetlo, preto sa nemusíte báť, že vám vezme všetky slnečné lúče.

Špecifikácia jednotlivých panelov:

Solárne panely využívajú najmodernejšie technológie a dosahujú vysokú účinnosť. Bezpečnostné sklo odolá silnému vetru a poradí si aj s väčšou snehovou pokrývkou (450 kg/m²). Základný rozmer solárneho panelu: 2 x 1 meter.

Najčastejší typ fotovoltického panelu (môže sa líšiť podľa dostupnosti, bude upresnené po zaslaní nezáväzného dopytu):

 • Typ M50: 250 Wp
 • Typ M72: 380 Wp
 • Typ B72: 365 Wp

Špecifikácia batérie:

Batériové úložisko vyniká dlhou životnosťou, elegantným prevedením a jednoduchou inštaláciou. Je určené na akumuláciu energie, čím budete šetriť výdavky na prevádzku domácich spotrebičov. Zároveň si môžete uchovať energiu na dobu, kedy nebude svietiť slnko.

Rozmery

Šírka: 200 - 700 cm
Hĺbka: 250 - 600 cm

Farba

Štandardná farba hliníkovej konštrukcie je antracitová, biela, strieborná alebo hnedá. Odtieň si môžete tiež vybrať podľa vzorkovníka RAL za príplatok + 15% z výslednej ceny pergoly.

Cena

Uvedená cena produktu je v najmenšom katalógovom rozmere a nezahŕňa cenu dopravy a montáže. Pre vypracovanie cenovej ponuky nám odošlite nezáväzný dopyt na ponuky@hobbytec.sk, alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 909 100 200

OtázkyČasto sa pýtate

Je možné vytvoriť pergolu úplne na mieru?V oblasti realizácie hliníkových pergol ide o našu vlastnú výrobu. Sme tak schopní vytvoriť rozmery hliníkových profilov úplne na zákazku. To sa týka aj farebného odtieňa, typu zastrešenia a ďalších parametrov.Ako sa líši ostrovný systém od systému napojeného do siete? Našim klientom ponúkame dva typy realizácie. Ostrovný systém (OFF-GRID) nie je napojený na distribučnú sieť a slúži pre vašu väčšiu energetickú nezávislosť. Ideálny je na miestach, kde nie je dostupný prívod energie a hodí sa na napájanie konkrétnych spotrebičov. Systém napojený do siete (ON-GRID) kombinuje energiu vyrobenú pre vlastnú spotrebu a energiu na jej prípadný predaj do distribučnej sústavy. Tento systém so sebou nesie isté požiadavky, a to minimálny výkon 3kW.Čo je všetko súčasťou ostrovného systému? Ostrovný systém nie je pripojený distribučnej sústavy energetického výrobcu, preto je jeho súčasťou jednofázový striedač, výkonná batéria, riadiaci modul a elektromer.Aká je návratnosť investície do solárnych panelov? Návratnosť sa líši podľa voľby typu panelu a života v domácnosti. Všeobecne sa odporúča spotrebovávať aspoň 70 % vyrobenej elektriny. Návratnosť sa potom pohybuje v rozmedzí 4 – 8 rokov. Je možné na stavbu čerpať dotácie? Áno, na fotovoltický systém pripojený do distribučnej siete je možné čerpať dotáciu vo výške až 1500 eur z obstarávacej ceny záhradnej stavby.Na čo sa najčastejšie používa vyrobená elektrina? Elektrina vyrobená fotovoltickým systémom sa primárne využíva na spotrebu v dome, prípadne priamo v záhradnej stavbe. Pokiaľ nedôjde k spotrebe, môže sa energia využiť na ohrev vody v bojleri či sa uložiť v batérii pre budúce účely.Na akú svetovú stranu orientovať záhradnú stavbu so solárnymi panelmi? Jasná odpoveď leží na južnej strane, na ktorej získate najväčší výkon. Orientácia na juhovýchod a juhozápad nie je tiež zlá, no je nutné počítať so stratou cca 8%. Severnú stranu neodporúčame.

VýhodyPrečo zimnú záhradu u nás?

 • Všetko na mieru - tak, aby presne sedela k vášmu domu
 • Vlastná výroba - vybrané produkty sami vyrábame
 • Hliníková konštrukcia - kvalita a stálosť
 • Zákaznícky servis - zákazník u nás na prvom mieste
 • Kvalitné spracovanie - moderné materiály a technológie

ShowroomNajväčšie ukážkové centrum v ČR

Presvedčte sa na vlastné oči

Navštívte najväčšie ukážkové centrá v Českej republike (Říčany u Prahy) a na Slovensku (Prešov a Bratislava) a vyberte si z vystavených produktov ten svoj.

Čaká na vás:

 • Celková plocha ukážkových centier 10 500 m2
 • Tím vyškolených predajcov, ktorí Vám poradia
 • 58 vystavených produktov

HobbytecRodinná firma

 • Na prvom mieste je pre nás spokojný zákazník a kvalitné produkty, ktoré mu prinesú radosť a úžitok.
 • PROFESIONÁLNE MONTÁŽE

  Zaisťujeme montáže našich výrobkov po celej Európe.
 • Dizajn, kvalita, cena

  Naše produkty v sebe kombinujú nadčasové spracovanie, kvalitné materiály a bezkonkurenčnú cenu na trhu.
 • Najväčšie showroomy 

  Vytvorili sme najväčšie ukážkové centrá svojho druhu v ČR a SK. Nájdete nás v Prahe a Prešove.
 • Vlastná výroba

  Pri našej práci sa opierame o vlastnú výrobu. Tá nám umožňuje vytvoriť zákazky úplne na mieru.
 • Najširšia ponuka v Európe

  Klientom ponúkame ucelenú ponuku všetkých dostupných produktov pre dom a záhradu.