ProduktyHliníková pergola SOLAR ENERGO s fotovoltikou s napojením do siete, vlastná výroba

Hliníková pergola SOLAR ENERGO s FVE - napojené

Hlavné charakteristiky

 • Hliníková konštrukcia
 • 2 roky záruka
 • Moderný design
 • Široko variabilný systém
Nezáväzný dopyt

Poponáhľajte sa!

Zľavy až do 50 % + Nákup v cene bez DPH - platí na vybrané produkty
Táto akcia platí pre vybrané produkty a platí za osobitných podmienok.

 

ŠpecifikácieTechnické informácie

Chcete efektívne využívať solárnu energiu a zároveň nechcete pokrývať strechu vášho domova panelmi? Hliníková pergola SOLAR ENERGO vám ponúka vlastnú solárnu elektráreň s priamo zabudovaným fotovoltickým systémom v zastrešení. Ide o prípad, v ktorom je celý systém pripojený k distribučnej sústave. Ponúka takto potenciál predávať vyrobenú elektrinu iným. Uvedená cena je za strechu vrátane fotovoltických panelov. Ceny jednotlivých veľkostí sú uvedené v orientačnej kalkulačke.

Na tento typ fotovoltického systému je možné čerpať dotácie. Vzhľadom na to, že je systém napojený na sieť elektrickej energie, je na jeho využívanie potrebný súhlas vášho dodávateľa energií.

Súčasťou fotovoltického systému je výkonná batéria na úschovu prebytočnej energie na zimné obdobie. Vlastnú energiu môžete čerpať po celý rok a výrazne tak znížiť výdavky za spotrebu. Pergola je našej výroby a vďaka tomu dokážeme vytvoriť variant úplne na mieru podla vašich prianí. Zastrešenie prepúšťa 40% svetla a funguje aj ako tienenie. Hliníkový materiál nepodlieha korózii či mechanickému poškodeniu a svoj lesk si zachová dlhodobo. Montáž prebieha po celej Slovenskej republike. Na fotovoltickú elektráreň je možné čerpať dotácie.

Spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú distribúciou fotovoltických systémov, ponúkame spoluprácu v oblasti B2B. Našu hliníkovú konštrukciu všetkých záhradných stavieb sme schopní prispôsobiť vašim požiadavkám. Neváhajte nás kontaktovať.

Výplň

Solárne panely sú súčasťou bezpečnostného skla, ktoré je použité, ako výplň zastrešenia pergoly. Tento typ prevedenia pôsobí veľmi kompaktne, navyše v dostatočnej miere prepúšťa svetlo.

Špecifikácia jednotlivých panelov:

Solárne panely využívajú najmodernejšie technológie a dosahujú vysokú účinnosť. Bezpečnostné sklo odolá silnému vetru a poradí si s väčšou snehovou pokrývkou (450 kg/m²).

Najčastejší typ fotovoltického panelu (môže sa líšiť podľa dostupnosti, bude upresnené po zaslaní nezáväzného dopytu):

 • Typ M50: 250 Wp
 • Typ M72: 380 Wp
 • Typ B72: 365 Wp

Špecifikácia batérie:

Batériové úložisko vyniká dlhou životnosťou, elegantným prevedením a jednoduchou inštaláciou. Je určené na akumuláciu energie, čím budete šetriť výdavky na prevádzku domácich spotrebičov. Zároveň si môžete uchovať energiu na dobu, kedy nebude svietiť slnko.

Rozmery

Šírka: 200 - 700cm
Hĺbka: 250 - 600 cm

Farba

Štandardná farba hliníkovej konštrukcie je antracitová, biela, strieborná alebo hnedá. Odtieň si môžete tiež vybrať podľa vzorkovníka RAL za príplatok + 15% z výslednej ceny pergoly.

Cena

Uvedená cena produktu je v najmenšom katalógovom rozmere a nezahŕňa cenu dopravy a montáže. Pre vypracovanie cenovej ponuky nám odošlite nezáväzný dopyt na ponuky@hobbytec.sk, alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 909 100 200. Uvedená cena za FVE panely sa môže líšiť s veľkosťou produktu.

Dokumenty k FVE na stiahnutie

OtázkyČasto sa pýtate

Ako sa líši ostrovný systém od systému napojeného do siete? Našim klientom ponúkame dva typy realizácie. Ostrovný systém (OFF-GRID) nie je napojený na distribučnú sieť a slúži pre vašu väčšiu energetickú nezávislosť. Ideálny je na miestach, kde nie je dostupný prívod energie a hodí sa na napájanie konkrétnych spotrebičov. Systém napojený do siete (ON-GRID) kombinuje energiu vyrobenú pre vlastnú spotrebu a energiu na jej prípadný predaj do distribučnej sústavy. Tento systém so sebou nesie isté požiadavky, a to minimálny výkon 3kW.Aká je návratnosť investície do solárnych panelov? Návratnosť sa líši podľa voľby typu panelu a života v domácnosti. Všeobecne sa odporúča spotrebovávať aspoň 70 % vyrobenej elektriny. Návratnosť sa potom pohybuje v rozmedzí 4 – 8 rokov. Je možné na stavbu čerpať dotácie? Áno, na fotovoltický systém pripojený do distribučnej siete je možné čerpať dotáciu vo výške až 1500 eur z obstarávacej ceny záhradnej stavby.Na čo sa najčastejšie používa vyrobená elektrina? Elektrina vyrobená fotovoltickým systémom sa primárne využíva na spotrebu v dome, prípadne priamo v záhradnej stavbe. Pokiaľ nedôjde k spotrebe, môže sa energia využiť na ohrev vody v bojleri či sa uložiť v batérii pre budúce účely.Na akú svetovú stranu orientovať záhradnú stavbu so solárnymi panelmi? Jasná odpoveď leží na južnej strane, na ktorej získate najväčší výkon. Orientácia na juhovýchod a juhozápad nie je tiež zlá, no je nutné počítať so stratou cca 8%. Severnú stranu neodporúčame.

VýhodyPrečo zimnú záhradu u nás?

 • Všetko na mieru - tak, aby presne sedela k vášmu domu
 • Vlastná výroba - vybrané produkty sami vyrábame
 • Hliníková konštrukcia - kvalita a stálosť
 • Zákaznícky servis - zákazník u nás na prvom mieste
 • Kvalitné spracovanie - moderné materiály a technológie

ShowroomNajväčšie ukážkové centrum v ČR

Presvedčte sa na vlastné oči

Navštívte najväčšie ukážkové centrá v Českej republike (Říčany u Prahy) a na Slovensku (Prešov a Bratislava) a vyberte si z vystavených produktov ten svoj.

Čaká na vás:

 • Celková plocha ukážkových centier 10 500 m2
 • Tím vyškolených predajcov, ktorí Vám poradia
 • 58 vystavených produktov

HobbytecRodinná firma

 • Na prvom mieste je pre nás spokojný zákazník a kvalitné produkty, ktoré mu prinesú radosť a úžitok.
 • PROFESIONÁLNE MONTÁŽE

  Zaisťujeme montáže našich výrobkov po celej Európe.
 • Dizajn, kvalita, cena

  Naše produkty v sebe kombinujú nadčasové spracovanie, kvalitné materiály a bezkonkurenčnú cenu na trhu.
 • Najväčšie showroomy 

  Vytvorili sme najväčšie ukážkové centrá svojho druhu v ČR a SK. Nájdete nás v Prahe a Prešove.
 • Vlastná výroba

  Pri našej práci sa opierame o vlastnú výrobu. Tá nám umožňuje vytvoriť zákazky úplne na mieru.
 • Najširšia ponuka v Európe

  Klientom ponúkame ucelenú ponuku všetkých dostupných produktov pre dom a záhradu.