NovinkySťahujeme výrobu do Poděbrad

Na konci roku 2022 sme sa rozhodli zrealizovať veľký a pre spoločnosť Hobbytec veľmi strategický krok – presťahovať výrobný závod a všetko zázemie do nových priestorov v Poděbradoch.

Už vo februári prebehla prvá etapa sťahovania, kedy sme presunuli časť výrobného závodu. Počas tohto mesiaca došlo aj k sťahovaniu kancelárií a zázemia. Na rade je však ešte druhá etapa sťahovania výroby, ktorá prebehne po uvoľnení ďalšej výrobnej haly. To je v pláne od 1. 4. 2023.

„V tejto chvíli sú kvôli vyššie spomínanému sťahovaniu obmedzené výrobné kapacity. V niektorých prípadoch bohužiaľ nie sme schopní plniť termíny dodávok záhradných stavieb. Chceli by sme sa zákazníkom ospravedlniť za prípadné komplikácie. Urobíme všetko pre to, aby sme svojim záväzkom splnili v čo najkratšom čase,“ hovorí Miroslav Zelený, majiteľ spoločnosti Hobbytec.

Nový výrobný závod a administratívne priestory, ktoré sa nachádzajú v Poděbradoch, ponúkajú rozlohu viac ako rozlohu viac ako 6000 m², kedy výroba disponuje rozlohou 5 000 m² a kancelárie 1300 m². Súčasťou sťahovania boli aj zásadné investície do technického zázemia. Do rodiny sme privítali novú baliacu a výrobnú linku Elumatec 628 v hodnote cez 20 miliónov Kč.