NovinkyFotovoltika na záhradnej stavbe? Sme prví v republike

Ceny energií sa v poslednom roku zvýšili približne trojnásobne. Výhľad je pritom zahalený v neistote rastúcej inflácie a situácií v zahraničí. Rozhodli sme sa vám ponúknuť možnosť nahradiť tradičné zdroje obnoviteľnou alternatívou. Integrovali sme solárne panely priamo zastrešenie pergoly, zimnej záhrady a prístrešku pre auto. Vy si môžete vytvoriť vlastnú solárnu elektráreň.

Pri vývoji sme mysleli na funkčnosť a výsledný vzhľad. Jednotlivé solárne panely sú zabudované priamo v bezpečnostnom tvrdenom skle. Elegantné prevedenie dopĺňa design hliníkovej konštrukcie a vytvára nezameniteľnú stavbu.

„Porovnateľný produkt na slovenskom trhu nenájdete. Sme prvý, kto ponúka zastrešenie so solárnymi panelmi. Ním je možné obohatiť konštrukciu pergoly, zimnej záhrady aj prístrešku pre auto. Oba produkty sú našej výroby a každý si môže zvoliť variant úplne na mieru. Celý systém je navyše schopný úplne nahradiť fotovoltaiku na bežnom rodinnom dome,“ vysvetľuje Matúš Manik.

Vlastná solárna elektráreň

Obnoviteľné zdroje a využitie solárnej energie sú už jasným smerom celej spoločnosti. Naše solárne zastrešenie využíva najmodernejšie technológie. Vďaka tomu získate maximálny výkon, ktorý vám pomôže pri prevádzke domácich spotrebičov. Súčasťou systému je aj batériové úložisko a ďalšie vybavenie. Získate úschovňu energie na časy, kedy bude obmedzený prísun slnečných lúčov.

Praktický príklad. Pri obstaraní solárneho zastrešenia na najobľúbenejší rozmer pergoly 6 x 4 metre získate zo slnka rovnaký objem energie, ako keby ste umiestnili fotovoltaiku na bežný rodinný dom. Prakticky tak môžete nahradiť solárne panely na streche domu za toto elegantné riešenie.

Obnoviteľné zdroje sú výrazne podporované zo strany štátu. To platí aj o solárnej energii. Vďaka tomu môžete v tomto prípade čerpať dotácie. Ich výška sa odvíja od veľkosti nainštalovaného fotovoltaického systému. Maximálna výška je 200 000 Sk.

Ostrovné vs. pripojenie do siete

Nápady sme nešetrili a vytvorili veľmi pestrú ponuku produktov. Môžete si zaobstarať jednotlivé záhradné stavby na mieru, prípadne zvoliť typizované riešenie. Zároveň je možné voliť medzi dvoma systémami fotovoltaiky. S ostrovnou variantou získate absolútnu nezávislosť. Vaša solárna elektráreň nebude pripojená k sieti. To znamená, že o prevádzke nemusíte informovať žiadneho dodávateľa energie. Čo si vyrobíte, to tiež spotrebujete.

Naopak produkty, ktoré pripojíte k distribučnej sieti, potrebujú súhlas jej prevádzkovateľa. Takéto záhradné stavby musia disponovať určitým výkonom svojich solárnych panelov. Výhodou je, že prebytočnú energiu môžete predávať ďalej do siete.

Transparentnosť a tienenie

Celý produkt bude našej výroby a my sme schopní vám vytvoriť variant úplne na mieru. V rozmere a farebnom odtieni sa fantázii medze nekladú. Pri výbere bočných stien pri zimnej záhrade, máte na výber zo skla v ráme a bez rámu. Zastrešenie zo solárnych panelov prepúšťa až 40% svetla, čím si zachováva transparentnosť a zároveň slúži ako tienenie.

B2B spolupráca

V oblasti záhradných stavieb a fotovoltaiky sme otvorení B2B spolupráci. Hľadáme spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou a distribúciou solárnych panelov. Sme schopní im dodať hliníkovú konštrukciu úplne na mieru. Na nich potom bude výsledná inštalácia.