MagazínZimná záhrada časť 5. - typy zimné záhrady

Pri plánovaní zimnej záhrady je nutné sa rozhodnúť pre správny typ. Pri výbere rozhoduje cena, budúce využitie a vzhľad domu, ku ktorému bude stavba ukotvená. Všetko musí do seba zapadnúť. V súčasnej dobe je ponuka široká a prináša hneď niekoľko variantov.

Jednotlivé typy zimnej záhrady sa líšia v prevedení bočných stien a zastrešenie. Podľa našich požiadaviek na vzhľad volíme sklo bez rámu alebo v ňom, prípadne sa môžeme rozhodnúť pre posuvné zastrešenie. Ak túžime využívať stavbu za každého počasia, ponúka sa nám zimná záhrada pre celoročné využitie.

Zimná záhrada so sklom bez rámov

Zimná záhrada s integrovanými posuvnými stenami predstavuje elegantné riešenie, ktoré svojou univerzálnosťou zapadne do akéhokoľvek okolia. Bezpečnostné sklo použité na bočné steny opticky rozširuje celý priestor. Jedná sa o posuvné riešení a behom chvíle možné jednotlivé steny otvoriť a vpustiť do interiéru čerstvý vzduch. Stavba zvládne aj náročné počasie a je možné ju využívať aj za chladnejších dní.
 

Zimná zahrada so sklom v ráme

Jedná sa o populárne riešenie, ktoré sa stáva klasikou českej záhrady. Výrazná konštrukcia je vyrobená z moderného hliníka a ponúkne elegantný dizajn doplnený o vysokú odolnosť. Jednotlivé profily sú úplne bezúdržbové a vytvárajú obvodové steny vyplnené bezpečnostným sklom. Celá stavba ďalej vyniká dlhou životnosťou a možnosťou voľby zo širokej ponuky prevedení.
 

Japonská zimná záhrada

Elegantný štýl, praktickosť a komfort. Zimná záhrada japonského typu vytvára príjemný obytný priestor a každého si získa svojím originálnym rukopisom. V ráme zasadené steny možno otvárať a zatvárať s maximálnou ľahkosťou. Hliníková konštrukcia je úplne variabilné a ponúkne hneď niekoľko možností prevedenia.
 

Prezrite si ponuku zimných záhrad