MagazínTipy, rady a inšpirácie pre doplnky na bývanie

Dokonalé miesto tvorí zmysel pre detail. Doplnky bývajú rozhodujúcim činiteľom, ktorý nie je treba podceniť. Čo vašej záhradu či drevený dom ozvláštni? O tom vás budeme pravidelne informovať. Inšpirujte sa v našom magazíne!

Hliníkové stavby na terasu reštaurácie alebo kaviarne
Magazín
​​Atypické rozmery, rôzne druhy zastrešenia, posuvné steny a dokonalé tienenie. Pri výbere hliníkovej záhradnej stavby máte široké možnosti, ako vytvoriť dokonalý priestor aj pre najnáročnejšieho zákazníka. Svoju reštauráciu či kaviareň môžete rozšíriť o elegantnú pergolu, prístrešok alebo zimnú záhradu.
Ako využiť priestor malej záhrady
Magazín
Mať vlastnú záhradu je nenahraditeľná záležitosť, či už sa za vašim domom nachádza akokoľvek veľký kus prírody. Ak disponujete menším pozemkom, je nutné s každým metrom zaobchádzať šetrne. Aj tak je možné vytvoriť dokonalú oázu pre váš odpočinok. Ako na to?
Ako na opornú stenu? Od voľby typu po stavebnú pripravenosť
Magazín
Ku spevnenie svahu, ako deliaca stena hnojísk, na skládkach sypkých materiálov a ako silážnej žľaby. Oporné steny majú nespočetné množstvo funkčných využitie. Zároveň však môžu slúžiť ako okrasný prvok na vašej záhrade. Ich prevedenie je jednoduché a elegantné. Aké sú možnosti pri realizácii?
5 tipov, ako si zariadiť skleník
Magazín
Skleník vám umožní záhradníčiť po celý rok. Výber jeho parametrov tak nie je na mieste podceniť. Od vašich pestovateľských plánov sa odvíja použité materiály, veľkosť a umiestnenie. Starostlivosť, ktorú mu venujete, sa vám vráti v kvalite dopestovaného potravín a vzhľadu rastlín.
Čo sa popadaným lístím
Magazín
Pred zimou je potreba záhradu a dom pripraviť na zvýšenú záťaž, ktorú predstavuje sneh, chlad a mráz a tak nezostáva, než sa pustiť do potrebných činností, ktoré pôsobenie vplyvov zimy značne obmedzí.
5 kľúčových prvkov záhrady stredomorského štýlu
Magazín
Leto začína pomaly odpočítavať posledné týždne a vy už chystáte plány, ako zmeniť záhradu na budúcu sezónu. Stredomorský štýl vyniká jednoduchosťou, farebnými rastlinami, záhradnými stavbami a rustikálnymi doplnky. Jeho povaha vychádza z teplejšieho podnebia a je veľmi vhodná aj pre naše klimatické podmienky.