MagazínPoradňa a inšpirácie

Nerobte terénne úpravy záhrady svojpomocne, skúste hotové oporné múry
Tipy
Oporné múry z betónu či kameňa urobia v záhrade divy.
Aká je história záhradných pergol a altánov?
Oba dva typy záhradných stavieb majú za sebou skutočne veľmi dlhú minulosť, ako a kde sa vlastne objavili prvýkrát.
Plastové záhradné domčeky - ideálna voľba pre záhradkárov
Tipy
Plastové záhradné domčeky predstavujú šikovné zázemie pre záhradníčenie a úložný priestor.
Kedy realizovať stavbu skleníka
Hoci je to prekvapujúce, je najvhodnejšie dobou pre realizáciu stavby skleníka babie leto. Skleník počas jesene postavíte, bez toho aby ste museli bojovať sa zmrznutú alebo rozbahnenou pôdou a včasne z jari môžete začať svoje pestovateľské úsilie.
Prečo mať striešku nad vchodom
Dobre zvolená a pekne upevnená strieška nad vstupnými dverami vyzerá nielen ako pekný doplnok, ale je hlavne veľmi funkčný. Ak je vonku nevľúdne, máte pred vstupnými dverami chránený priestor, kde si bez náhlenia nájdete kľúče v taške, alebo si prevezmete poštu. Aj malá vchodová strieška účelne chráni vstup, navyše je bezpochyby estetickým doplnkom, ktorý doladí vaše vstupné dvere k dokonalosti.
Skleník s polykarbonátu nebo ze skla
Kedy je najvhodnejší čas na obstaranie skleníka. Mnoho ľudí odpovie, že jar, ale jeseň či babie leto, zdá sa byť vhodnejšie. Ak si totiž pripravíte nový skleník na jeseň. Môžete ho hneď skoro z jari osadiť či osiať a nemusíte čakať, až rozmrzne pôda. S prípravou na jeseň len získate. Ale aký skleník si zaobstarať? Staviť na klasiku alebo na moderné materiály?