MagazínTipy, rady a inšpirácie pre zimné záhrady

Zimná záhrada predstavuje trend dnešnej doby. Elegantné a funkčné stavba vyniká svojou mobilitou a možnosťou prispôsobiť vzhľad aj rozmery potrebám domu a vašim požiadavkám. Inšpirujte sa v našom magazíne.

Magazín
Záhradný stavbu si kupujeme s cieľom v nej tráviť väčšinu voľných chvíľ. Za príjemného počasia sem presúvame väčšinu aktivít a k nim je dôležité mať dostatok svetla, či už ide o to prírodné či umelé. Ako ho získať? Riešenie je veľa. Pergola aj zimná záhrada sú v tomto smere veľmi variabilný.
Magazín
Vedeli ste, že zimná záhrada prospieva vášmu zdraviu? Okrem všetkých funkčných vlastností má tiež blahodarné účinky na telo, myseľ a náladu. A v čom sa jej kúzlo skrýva?
Magazín
Čo je tepelný most? Jedná sa o také miesto v stavbe či konštrukcii, kadiaľ uniká viac tepla ako v ostatných častiach. Tento ľahký prienik má za následok zvýšenie energetickej náročnosti budovy. Zároveň môže spôsobiť vyššiu vlhkosť, vznik plesní a teda porušiť statiku celej stavby.
Magazín
Vzhľad, konštrukcia a funkčné vlastnosti zimných záhrad sa neustále posúvajú dopredu. V ponuke nájdete atypické riešenia aj voľne stojace stavby. Do povedomia spotrebiteľov sa postupne do dostáva bioklimatická variant. Táto novinka vyniká svojim moderným zastrešením. Otočné lamely vám zaistí príjemné posedenie za každého počasia.
Magazín
Sezónne zimná záhrada nemusí v decembri a januári zet prázdnotou. Aj v týchto mesiacoch si tu môžete vytvoriť pokojný kútik či pokračovať v pestovaní niektorých kvetín. A ak máme k dispozícii tepelný ohrievač, nie je problém si svoju nedeľnú kávu stále vychutnávať v obklopení prírody. Ako všetko pripraviť na zimu?
Magazín
Ako každý prvok do zimnej záhrady, aj podlaha si zaslúži veľkú pozornosť. Pri výbere rozhoduje zvolený typ zimnej záhrady, jej poslanie a využitie. Ak túžime vytvoriť ďalšiu miestnosť v domácnosti, volíme elegantnejší materiály. V prípade, že prepojiť domácnosť so záhradou, ponúka sa skôr prírodný vzhľad.