MagazínTipy, rady a inšpirácie pre zimné záhrady

Zimná záhrada predstavuje trend dnešnej doby. Elegantné a funkčné stavba vyniká svojou mobilitou a možnosťou prispôsobiť vzhľad aj rozmery potrebám domu a vašim požiadavkám. Inšpirujte sa v našom magazíne.

Magazín
Pri plánovaní zimnej záhrady zohráva cena zásadnú úlohu. Jej výšku ovplyvňuje zvolený rozmer, skladba doplnkov a celkové prevedenie. Často musíme robiť kompromisy, do ktorých sa nám nechce. Avšak je to možné aj bez nich. Ako?
Magazín
Zimná záhrada nemusí slúžiť iba k odpočinku. Veľké presklené plochy, ochrana pred dažďom, systém odvetrávania a dostatok tepla vám zaistí príjemnú klímu pre uspokojenie vašich záhradníckych chúťok. Celý priestor sa môže premeniť na oázu zeleninovej zberu.
Magazín
Čo je Bioklimatická zimná záhrada? Aké zastrešenie vybrať? Čo znamená eloxovaný hliník? Pri výbere zimnej záhrady je potrebné zvážiť rad parametrov. A ak sa v nich trochu strácate, pripravili sme pre vás výklad viacerých základných pojmov.
Magazín
Záhradný stavbu si kupujeme s cieľom v nej tráviť väčšinu voľných chvíľ. Za príjemného počasia sem presúvame väčšinu aktivít a k nim je dôležité mať dostatok svetla, či už ide o to prírodné či umelé. Ako ho získať? Riešenie je veľa. Pergola aj zimná záhrada sú v tomto smere veľmi variabilný.
Magazín
Vedeli ste, že zimná záhrada prospieva vášmu zdraviu? Okrem všetkých funkčných vlastností má tiež blahodarné účinky na telo, myseľ a náladu. A v čom sa jej kúzlo skrýva?
Magazín
Čo je tepelný most? Jedná sa o také miesto v stavbe či konštrukcii, kadiaľ uniká viac tepla ako v ostatných častiach. Tento ľahký prienik má za následok zvýšenie energetickej náročnosti budovy. Zároveň môže spôsobiť vyššiu vlhkosť, vznik plesní a teda porušiť statiku celej stavby.