MagazínTipy, rady a inšpirácie pre zimné záhrady

Zimná záhrada predstavuje trend dnešnej doby. Elegantné a funkčné stavba vyniká svojou mobilitou a možnosťou prispôsobiť vzhľad aj rozmery potrebám domu a vašim požiadavkám. Inšpirujte sa v našom magazíne.

10 najčastejších otázok k fotovoltaickým záhradným stavbám
Magazín
Pripravili sme pre vás prehľad najčastejších otázok ohľadom nášho fotovoltaického systému.
Predstavujeme solárne záhradné stavby
Magazín
Potenciál záhradných stavieb na solárne využitie je ohromný. Jedná sa o izolované stavby, ktoré ponúknu zastrešenie v ideálnej ploche a sklone. Navyše ich môžete orientovať na správnu svetovú stranu a maximálne využiť silu slnečných lúčov. Poďme si predstaviť jednotlivé typy stavieb.
Ako funguje slnolam?
Magazín
Krásne slovo slnolam v sebe skrýva hliníkové lamely, ktoré vás budú chrániť pred silným slniečkom. Predovšetkým však zaistí, aby sa za horúceho dňa miestnosť neprehrievala. Ako celý systém funguje? A aké máme možnosti pri jeho výbere?
Cena záhradnej stavby
Magazín
Pri plánovaní zimnej záhrady zohráva cena zásadnú úlohu. Jej výšku ovplyvňuje zvolený rozmer, skladba doplnkov a celkové prevedenie. Často musíme robiť kompromisy, do ktorých sa nám nechce. Avšak je to možné aj bez nich. Ako?
Pestovanie zeleniny v zimnej záhrade
Magazín
Zimná záhrada nemusí slúžiť iba k odpočinku. Veľké presklené plochy, ochrana pred dažďom, systém odvetrávania a dostatok tepla vám zaistí príjemnú klímu pre uspokojenie vašich záhradníckych chúťok. Celý priestor sa môže premeniť na oázu zeleninovej zberu.
Slovníček zimnej záhrady
Magazín
Čo je Bioklimatická zimná záhrada? Aké zastrešenie vybrať? Čo znamená eloxovaný hliník? Pri výbere zimnej záhrady je potrebné zvážiť rad parametrov. A ak sa v nich trochu strácate, pripravili sme pre vás výklad viacerých základných pojmov.