MagazínTipy, rady a inšpirácie pre pergoly

Nedeľné popoludnie pred vašim domom je na nezaplatenie. Prečo si ho tak ešte nespríjemniť elegantný pergolou, ktorá vás ochráni pred nepriazňou počasia. Ak viete ako na to, môžete vytvoriť neoceniteľný dizajnový prvok. Inšpirujte sa v našom magazíne.

Magazín
Farebný odtieň jednotlivých prvkov na záhrade zmení charakter celého priestoru. Prístrešok pre auto, zimná záhrada, plot, záhradný domček a pergola. To všetko je nutné zladiť navzájom a predovšetkým s exteriérom aj interiérom domu. Zvažujte, kombinujte, skúšajte a hlavne premyslite.
Magazín
Jednoduchá montáž, široké možnosti využitia a robustný vzhľad. Samonosná pergola predstavuje nezabudnuteľnú stavbu, ktorú je možné využiť na rade aktivít. Môže slúžiť nielen ako miesto na posedenie, zároveň vytvára priestor s funkčnými i estetickými vlastnosťami. Keďže stojí úplne osamotene, dá sa umiestniť na akékoľvek miesto.
Magazín
Bioklimatickej pergoly sú konštruované, aby efektívne pracovali s vonkajším klímou a plne využívali slnečných lúčov v správnom čase. Naopak, v prípade v dažďa, sa vytvorí úplne pevná strecha, ktorá dovnútra nepustí ani trochu vody. To všetko je možné prostredníctvom otočných lamiel.
Magazín
Klasický altánok pôsobí romanticky, avšak jeho vzhľad sa hodí do špecifického prostredia. Naproti tomu pergola ponúkne väčšiu variabilitu a jej dizajn si poradí s okolím akéhokoľvek typu. Vyššie jej ceny sa nesie v rovnakom duchu. Základnej verzii je možné si zaobstarať už za pár desiatok tisíc korún.
Magazín
Vyniká eleganciou a chráni pred nástrahami počasia. Taká je hliníková pergola so zastrešením zo skla. Stáva sa pravou voľbou, ak túžime vytvoriť ideálne kút pre spoločné chvíle s rodinou a priateľmi. Jej služieb sa dá využívať takmer po celý rok.
Rady
Zastrešenie je hlavnou súčasťou záhradných stavieb a u pergol to platí dvojnásobne. Dotvára samotnú stavbu a ešte zvyšuje jej funkčné aj estetické vlastnosti. Na výber máme z dvoch hlavných typov. Polykarbonát i sklo sú kvalitné vo svojom spracovaní. Aké sú ich hlavné rozdiely?