MagazínTipy, rady a inšpirácie pre pergoly

Nedeľné popoludnie pred vašim domom je na nezaplatenie. Prečo si ho tak ešte nespríjemniť elegantný pergolou, ktorá vás ochráni pred nepriazňou počasia. Ak viete ako na to, môžete vytvoriť neoceniteľný dizajnový prvok. Inšpirujte sa v našom magazíne.

Magazín
Jedným kliknutím na vašom mobilnom telefóne rozsvietite svetla v izbách, nastavíte požadovanú teplotu a zatiahnete žalúzie. Múdra domácnosť sa stáva fenoménom a budúcnosťou. Inteligentné riadenie však nemusí zostať len v interiéri, postupne sa presúva aj na záhradu. Bioklimatickej pergoly na tento trend silne zodpovedajú.
Magazín
Stavebná príprava pergoly je veľmi dôležitým krokom. Pri jej montáži je nutné zaistiť bezproblémové ukotvenie do domu, správne vyviesť elektroinštaláciu, a predovšetkým vytvoriť stabilný podklad. Ako na to? Možností je veľa.
Magazín
Hliníková pergola nemusí byť iba ukotvená k domu či voľne stojace na záhrade. Svoje miesto si nájde aj na terase, bytovom balkóne či streche. Vďaka svojej ľahkej konštrukcii a variabilite je možné ju umiestniť naozaj kamkoľvek. Vždy dokonale splní svoju funkciu. Chrániť proti dažďu, vetru a slnečným lúčom.
Magazín
Sezóna odpočinku na záhrade je už v plnom prúde. Aby naše chvíle v obklopení prírody neboli ohrozené, je nutné si vytvoriť miesto chránené pred dažďom, slnečnými lúčmi a ďalšími nežiaducimi vplyvmi. Ako ich eliminovať? Odpoveď väzí v zastrešenie terasy.
Magazín
Tiež máte radi ten pocit zaslúženého odpočinku, ktorý si chcete vychutnať po návrate zo zamestnania. Len tak si chvíľu posedieť s kávou či vínom a kochať sa výhľadom na záhradu. Tento pocit nám môže prekaziť len náhly dážď alebo inak nepriaznivé počasie. A aj keď nechcete prísť o priamy kontakt so záhradou, začnete uvažovať o zastrešenie posedenie.
Magazín
Farebný odtieň jednotlivých prvkov na záhrade zmení charakter celého priestoru. Prístrešok pre auto, zimná záhrada, plot, záhradný domček a pergola. To všetko je nutné zladiť navzájom a predovšetkým s exteriérom aj interiérom domu. Zvažujte, kombinujte, skúšajte a hlavne premyslite.