MagazínTipy, rady a inšpirácie pre pergoly

Nedeľné popoludnie pred vašim domom je na nezaplatenie. Prečo si ho tak ešte nespríjemniť elegantný pergolou, ktorá vás ochráni pred nepriazňou počasia. Ak viete ako na to, môžete vytvoriť neoceniteľný dizajnový prvok. Inšpirujte sa v našom magazíne.

Magazín
Bioklimatická pergola je stále horúcou novinkou, ktorá sa ihneď dostala do povedomia a túžob každého milovníka záhradného posedenia. Avšak jej funkčnosť zostáva pre mnohých záhadou. Poďme sa pozrieť na pár častých otázok.
Rady
Letné dni sú za nami a jeseň nastupuje na scénu. Chladné dni nám postupne budú krátiť spoločné rodinné chvíle pod našou obľúbenou pergolou. Voľba vhodného typu vykurovania však môže zaistiť príjemnú klímu aj za studeného počasia. Ako na to?
Magazín
Variabilita hliníkovej pergoly je nekonečná. Ku konštrukcii je možné pridať doplnok, ktorý stavbu obohatí z pohľadu funkčnosti i designu. Aké sú možnosti? Vyberajte z elegantného tienenia i bočných stien z rôznych materiálov.
Magazín
Jedným kliknutím na vašom mobilnom telefóne rozsvietite svetla v izbách, nastavíte požadovanú teplotu a zatiahnete žalúzie. Múdra domácnosť sa stáva fenoménom a budúcnosťou. Inteligentné riadenie však nemusí zostať len v interiéri, postupne sa presúva aj na záhradu. Bioklimatickej pergoly na tento trend silne zodpovedajú.
Magazín
Stavebná príprava pergoly je veľmi dôležitým krokom. Pri jej montáži je nutné zaistiť bezproblémové ukotvenie do domu, správne vyviesť elektroinštaláciu, a predovšetkým vytvoriť stabilný podklad. Ako na to? Možností je veľa.
Magazín
Hliníková pergola nemusí byť iba ukotvená k domu či voľne stojace na záhrade. Svoje miesto si nájde aj na terase, bytovom balkóne či streche. Vďaka svojej ľahkej konštrukcii a variabilite je možné ju umiestniť naozaj kamkoľvek. Vždy dokonale splní svoju funkciu. Chrániť proti dažďu, vetru a slnečným lúčom.